جمعیت ایران 80 و ژاپن 148 میلیون،

تعداد کارمندان ایران 3 میلیون ژاپن 350 هزارنفر

گیلان 24 و نشریه واکنش: عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه ثبات در سیاست‌ها و بازار ارز می‌تواند مسیر روشنی را برای تولید کننده بگشاید، گفت: هر قدر آشفتگی و بلاتکلیفی ایجاد شود آثار مخرب خود را در اقتصاد و تولید نشان می‌دهد.

سید مهدی مقدسی گفت: تکریم صنعت گر فقط نباید به اهدای لوح خلاصه شود بلکه رفع مشکلات اساسی تولید و صنعت گران مهم است.
 
وی با بیان اینکه ثبات در سیاست‌ها و بازار ارز می‌تواند مسیر روشنی را برای تولید کننده بگشاید، ادامه داد: هر قدر آشفتگی و بلاتکلیفی ایجاد شود آثار مخرب خود را در اقتصاد و تولید نشان می‌دهد.
 
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس افزود: همه دست اندرکاران باید فضای سنگین اقتصادی کنونی را با هم افزایی و همفکری به فضای مثبت تبدیل کنند، زیرا تولیدکننده نیاز به ثبات و آرامش دارد.
 
وی گفت: اگر حجم بالای نقدینگی را کنترل کنیم و به سمت تولید بیریم نعمت و فرصت است در غیر این صورت، تهدید است.
 
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی افزود: باید از فعالان بخش خصوصی در این زمینه نظر خواهی کنیم.
 
مقدسی گفت: حدود 3 میلیون نفر کارمند دولت در کشورمان داریم در حالی که ژاپن با 148 میلیون نفر جمعت، 350 هزار کارمند دولتی دارد.
 
وی با بیان اینکه مخالف افزایش تعداد وزارتخانه‌ها هستیم، افزود: این موضوع مشکلی را حل نمی‌کند، ژاپن فقط 11 وزارتخانه دارد.
 
مقدسی گفت: نظام مالیاتی ما از عدالت لازم برخوردار نیست و فرار مالیاتی زیاد داریم.
 
وی افزود: 85 درصد محصولات تجهیزات پتروشیمی در داخل کشور قابل ساخت است، اما واردات داریم و حدود 90 درصد واگن باری در داخل کشور قابل ساخت است، اما وارد می‌کنیم و این خود تحریمی‌ها باید اصلاح شود.
 
مقدسی گفت: اولویت کار سفرا و دیپلمات‌های ما باید اقتصاد باشد و سیاست را در خدمت اقتصاد داشته باشند و نه عکس آن.
 
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: باید فضا را برای بخش خصوصی واقعی فراهم کنیم

نگاه رسانه:
 وقتی که برای جمعیت 80 میلیون نفری 3 میلیون کارمند داریم و باز هم بسیاری از مسئولان به خصوص نمایندگان مجلس و شوراهای شهر به دنبال نفوذ دادن دوستان و بستگان خود ره بدنه دولت و شهرداری های هستند و در قالب همین میزان کارمند 200 هزار نفر مدیر از دولت چاق و تنبل حقوق می گیرند، کارآیی آن می شود که همه شاهد هستیم.
واقعا در کشور به یک انقلاب  در مسائل اقتصادی و هزینه ها " بودجه جاری" نیاز داریم که براساس آن تعداد کارمندان دولت  و مدیران با یک دهم کاهش یابد. با این حرکت دولت نفسی تازه می کند و امکان کار کردن میسر خواهد شد.
با این حجم نیروی کارمندی است که هر زمان به یک سازمان و  ارگان سری بزنید ، عده ای در حال تفریح و جوک گفتن و خندیدن و بیکاری مطلق هستند. یا اگر آمار کار در بخش دولتی مطرح می شود ، گفته شده کمتر از 2 ساعت است که آنهم کیفیت لازم را ندارد.  به راستی در حوزه سازمان های دولتی چه می کنیم. چرا یک نفر در کشور وارد عملیات نمی شود.!؟.

برچسب ها : کارمندان دولت

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است