استاندار گیلان با تاکید بر توسعه گردشگری، ۱۶خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۰

ورود 15 میلیون نفر به گیلان از طریق جاده و راه آهن

گیلان 24: استاندار گیلان، طرح های بوم گردی توام با حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی را خط قرمز دانست و عنوان کرد: می شود از طبیعت زیبا و موقعیت جغرافیایی بی نظیر گیلان برای امرار معاش مردم و اشتغالزایی استفاده کنیم و در عین حال حفاظت از محیط زیست اتفاق بیفتد.

 

  دکتر مصطفی سالاری در  بازدید از طرح های گردشگری و بوم گردی بخش های کوچصفهان و خشکبیجار شهرستان رشت، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: گردشگری یکی از محورهای مهم و دارای اولویت توسعه استان گیلان است.
 
وی با بیان اینکه گردشگری در بوم گردی خلاصه نمی شود، گفت: گردشگری محورهای متعددی دارد که ما برای گیلان 32 محور تعریف کردیم. البته در همه محورها توجه ما باید به حفظ طبیعت و محیط زیست باشد.
 
استاندار گیلان، طرح های بوم گردی توام با حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی را خط قرمز دانست و عنوان کرد: می شود از طبیعت زیبا و موقعیت جغرافیایی بی نظیر گیلان برای امرار معاش مردم و اشتغالزایی استفاده کنیم و در عین حال حفاظت از محیط زیست اتفاق بیفتد.
 
سالاری، طرح های گردشگری کوچصفهان و خشکبیجار را از همین جنس دانست و اضافه کرد: افرادی با ذوق و علاقه خودشان و با یک رویکرد خلاقانه آمده اند و از طبیعت استفاده کرده اند و در جاهایی برای کودکان و نوجوانان و در جاهایی برای عموم مردم کار انجام داده اند. شهرداری نیز طرح های خوبی برای انجام دادن دارد که در مجموع همه این طرح ها زیست محیطی، اقتصادی و اشتغالزاست.
 
وی با بیان اینکه وظیفه داریم از طرح های گردشگری زیست محیطی و اقتصادی حمایت کنیم، افزود: اگر ورود گردشگران به استان را برنامه ریزی و هدایت نکنیم، ممکن است محیط زیست ما لطمه ببیند، اما اگر خودمان ابتکار عمل را به دست بگیریم و زمینه را فراهم کنیم، علاوه بر درآمدزایی، محیط زیست و منابع طبیعی حفظ می شود.
 
وی بهره برداری از راه آهن و آزادراه قزوین – رشت را موجب نزدیک شدن فاصله حدود 15 میلیون نفر از جمعیت کشور به گیلان دانست و خاطرنشان کرد: فراهم شدن این زیرساخت نه تنها تهدیدی برای محیط زیست و منابع طبیعی ما نخواهد بود، بلکه ما از ورود این میزان جمعیت برای بهتر شدن معیشت مردم استفاده خواهیم کرد.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : استاندار گردشگری بومگردی محیط زیست اشتغال

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است