فعال فرانسوی ضدصهیونیسم ،

خروج آمریکا از برجام از سر اسیتصال بود

گیلان 24 و نشریه واکنش: یک فعال ضدصهیونیسم با تییین شرایط کنونی جهان خروج از برجام و بازگشایی سفارت ‌آمریکا در فلسطین را از سر استیصال دانست.

.
 
یکی از فعالان ضدصهیونیسم فرانسوی در این همایش بین‌المللی اظهار داشت: سیاست دولت و ملت فرانسه همواره احترام گذاشتن به عقاید و اقدامات ملت و دولت ایران بوده است.
 
آلن کُروِز با اشاره به همایش ضدصهیونیسمی برگزار شده در مشهد مقدس خاطرنشان کرد: برگزار این همایش به این دلیل بود تا همه ما فعالان ضدصهیونیستم مقاومتمان در برابر اسرائیل را اعلام کنیم.
 
این فعال فرانسوی ضدصهیونیسم با تاکید بر اینکه قطعاً جبهه مقاومت اسلامی در برابر آمریکا و اسرائیل پیروز می‌شود تصریح کرد: آمریکا و اسرائیل در پایان مسیر سلطه‌گری‌هایشان قرار دارند.
 
وی ملت ایران را حامی همیشگی کشورهای مظلومی مانند فلسطین دانست و ابراز داشت: ملت ایران و ملت فلسطین بدون اینکه حتی گلوله‌ای به‌سمت آمریکا و اسرائیل شلیک کنند پیروز می‌شوند.
 
کروز عنوان داشت: مردم اروپا به‌زودی این موضوع را متوجه می‌شوند که نباید به سیاست‌های غربی علاقه پیدا کنند و به‌جای آن باید به‌سمت سیاست‌های شرقی گرایش پیدا کنند.
 
این فعال فرانسوی ضدصهیونیسم با بیان اینکه باید میان مردم عرب و دولت‌های آنها نفاوت قائل شد ابراز داشت: ما در فرانسه ارگان‌ها و سازمان‌هایی تشکیل دادیم تا بتوانیم بر دولتمان فشار وارد کنیم.
 
وی بازگشایی سفارت آمریکا در فلسطین و خروج از برجام را دو اشتباه اصلی ترامپ رئیس جمهور آمریکا دانست و اعلام کرد: اتخاذ این تصمیمات نشان از ضعف و استیصال دولت آمریکا دارد.
 
کروز با تاکید بر اینکه کشور آمریکا بر خلاف عقیده عموم مردم جهان عمل می‌کند گفت: امروز باید این مطلب را بیان کنم که آمریکا توسط اسرائیل اشغال شده اما در تلاش است تا حود را تنها ابر قدرت جهان معرفی کند.
 
این فعال فرانسوی ضدصهیونیسم با بیان اینکه آمریکا می‌خواهد به مردم جهان دیکته کند که چگونه زندگی کنند و چگونه عبادت کنند افزود: امروز جهان در شرایطی حساسی قرار دارد که از حالت یک قطبی به شرایط چند قطبی تغییر وضعیت دهد.
 
وی ترامپ را فردی دانست که خود را به نفهمی زده است و خاطرنشان کرد: امروز شاهد هستیم که مردم فلسطین هر روز شهدای زیادی را می‌دهند اما از حقشان دفاع می‌کنند و مردم ایران نیز با قدرت ایستادگی کردند.
 
کروز روسیه را یکی دیگر از کشورهایی دانست که در برابر سیاست‌های غرب مقاومت می‌کند و تصریح کرد: ترکیه تحت نفوذ ایران و روسیه از کشور آمریکا فاصله گرفته است.
 
این فعال فرانسوی ضدصهیونیسم ضمن تشریح علل خروج آمریکا از برجام ابراز داشت: آمریکا از نفوذ ایران در خاورمیانه می‌ترسد زیرا ایران، لبنان، سوریه و روسیه علیه اسرائیل باهم متحد شدند.
 
یکی دیگر از فعالان ضدصهیونیستم نیز در این جلسه خاطرنشان کرد: من دیگر آمریکایی نیستم زیرا 14 سال است در اعتراض به سیاست‌های آمریکا از این کشور خارج شده و در فرانسه زندگی می‌کنم.
 
گریتا برلین با اشاره به شهادت بسیاری از مردم فلسطین در راه ایجاد عدالت در کشورشان گفت: در میان این شهدا کودکان و زنانی وجود دارند که در خط مقدم مقاومت ایستادند.
 
این بانوی آمریکایی ضدصهیونیسم با بیان اینکه امروز نباید به سیاست‌های غرب و اروپا اعتماد کرد ابراز داشت: آمریکا به‌دلیل حمایت یونسکو از "الخلیل" از این سازمان خارج شد.
 
وی با اعلام اینکه آمریکا دیگر از یونسکو حمایت مالی نمی‌کند خاطرنشان کرد: آمریکا کشوری کاپیتولاسیونی است که اگر به او پول بدهند نظراتش را تغییر می‌دهد و باب میل پرداخت‌کننده پول رفتار می‌کند.
 
برلین با بیان اینکه کشور آمریکا می‌ترسد که دیگر نتواند ابرقدرت جهان باشد افزود: ایالات متحده آمریکا امروز قدرتش را در سازمان ملل از دست داده زیرا می‌خواهد تمام کشورهای مقابلش را شکست دهد.
 
یکی دیگر از فعالان ضدصهیونیسم حاضر در این مراسم نیز کشور آمریکا را کشوری اشغال شده توسط اسرائیل دانست و گفت: من 52 بار به فلسطین سفر کردم و در مرتبه آخر به پای من شلیک کردند و دیگر اجازه سفر به آنجا را به من نمی‌دهند.
 
پل لارودی با اشاره به نشست ضد صهیونیستی برگزار شده در مشهد خاطرنشان کرد: 50 الی 60 نفر از فعالان این حوزه در این نشست حضور داشتیم و با وجود اختلاف سلیقه‌های موجود همه معتقد بودیم که تمام کشورها باید استقلال داشته و از استعمارگری فاصله بگیرند.
 
این فعال ضدصهیونیستم آمریکایی با بیان اینکه کشور فلسطین باید آزاد شود اظهار داشت: ما می‌خواهیم غزه آزاد شود ک به همین دلیل توانستیم چند قایق به آنجا ببریم.
 
وی با بیان اینکه از سوی دولت و رسانه‌های آمریکا دروغ‌هایی درباره برجام به مردم گفته شده که متاسفانه باور کرده‌اند افزود: آینده برجام آینده خوبی نیست زیرا آمریکا با حضور "جان بولتون" تنها راهکار مسائل را جنگ می‌داند

 
محسن جعفری رئیس بسیج رسانه گیلان در این  همایش اعلام کرد: رابطه سیاسی آمریکا از سال 1222 آغاز شد و سیاست آمریکا در ابتدا این بود که در امور کشورها دخالت نکند اما در سال 1320 تغییر رویه داد.
 
مسئول سازمان بسیج رسانه استان گیلان با اشاره به اقدامات ضد ایرانی دولت آمریکا گفت: دخالت مستقیم در امور ایران، کودتای 28 مرداد، تصویب قانون کاپیتولاسیون، تحریم، حمله طبس، کودتای نوژه، تحریک عراق علیه ایران، حمایت از صدام بخشی از این اقدامات است.
 
جعفری ضمن تشریح دیگر اقدامات دولت آمریکا علیه دولت و ملت ایران ابراز داشت: انهدام هداپیمای مسافربری ایران، پشتیبانی از منافقان، جوسازی رسانه‌ای علیه ایران، توقیف اموال ایران بخشی دیگر از اقدامات آمریکا علیه ایران است.
 
وی با بیان اینکه آمریکا کشورهای عربی به‌ویژه امارات را در راستای ادعای ارضی مبنی بر تصاحب خلیج فارس تحریک کرد گفت: اسلام‌هراسی، ایجاد طرح خاورمیانه جدید، تحریک فتنه‌گران در سال‌های 78، 88 و 96، حمایت از گروه‌های تروریستی و تصویب 7 قطعنامه علیه ایران از جمله اقدامات ضدایرانی آمریکا است.
 
مسئول سازمان بسیج رسانه گیلان با بیان اینکه در آمریکا بخشی از تحریم‌ها توسط کنگره و برخی توسط شخص رئیس جمهور علیه ایران تصویب می‌شود ابراز داشت: تحریم شرکت‌های مرتبط با حوزه پتروشیمی و تحریم فعالان حوزه هسته‌ای بخشی از تحریم‌های اعمال شده توسط روسای جمهور آمریکا است.
 
جعفری با اشاره به کشته شدن ملت مظلوم فلسطین توسط رژیم غاصب صهیونیستی تصریح کرد: سکوت سازمان‌های مدافع حقوق بشر، دولت‌های اسلامی، انجمن‌های آزاد و مستقل و حکام تازه به دوران رسیده عربی در برابر این کشتار تعجب آور بود.

همایش  "امپراطوری دروغ" روز سه شنبه 25 اردیبهشت ماه به‌همت بسیج رسانه استان گیلان و با حضور فعالان ضد صهیونیسم از کشورهای فرانسه و آمریکا در ساختمان مرکزی شهرداری  رشت برگزار شد.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : برجام آمریکا همایش رشت گیلان بسیج رسانه فعال فرانسوی ضد صهیونیست

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است