با بهره گیری از بندر کاسپین،

حجم مبادلات ایران و روسیه افزایش پیدا می کند

گیلان 24 و نشریه واکنش: یک مقام روسیه اعلام کرد: با بهره گیری از بندر کاسپین، حجم مبادلات بین ایران و روسیه افزایش پیدا می کند .


به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی آلکسی استرلینکف معاون استاندار ساراتوف، آندری سی واینوک رییس روابط بین الملل اتاق بازرگانی ساراتوف و جمعی از مدیران شرکت های اقتصادی و تجاری روسی و سرکنسول روسیه در شمال ایران و نمایندگان بازرگانی روسیه در ایران  با رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی دیدار و پیرامون افزایش حجم مبادلات بین ایران و روسیه با بهره مندی از ظرفیت بندر کاسپین ، افزایش همکاریهای مشترک دو منطقه و حضور سرمایه گذاران روسی در بخش های تجاری و اقتصادی این منطقه  نشست و تبادل نظر داشتند.
بنا بر این گزارش دکتر رضا مسرور با اشاره به اینکه منطقه آزاد انزلی برای انجام مبادلات با روسیه ایجاد شده است و نگاه ویژه ای به این کشور داریم، اظهار کرد: در نظر داریم مبادلات بین ایران و روسیه را از طریق منطقه آزاد انزلی افزایش دهیم و در آینده نزدیک این همکاریها گسترش پیدا می کند.
وی با اشاره به وجود دو شهرک صنعتی با 120 واحد فعال در این منطقه به عنوان تنها منطقه آزاد شمال کشور گفت: سال گذشته میزان صادرات و صادرات مجدد منطقه آزاد انزلی حدود ۴۵۰ میلیون دلار بوده است و دو بندر انزلی و بندرکاسپین در محدوده منطقه آزاد انزلی واقع شده اند که با راه اندازی بندر کاسپین حجم مبادلات بین ایران و روسیه افزایش پیدا می کند.
مدیر عامل سازمان منطقه آزاد انزلی ادامه داد: علاقه مندیم که همکاری های خودمان را با روسیه و کشورهای همجوار افزایش دهیم و این موضوع همواره مورد تاکید رییس جمهور کشورمان بوده است و در حال حاضر در بندر کاسپین سرمایه گذاری های متعددی از سوی بخش خصوصی در زمینه های مختلف  مانند ساخت سیلو، مخازن سوخت، انبار، سردخانه در حال انجام است.
رضا مسرور در ادامه با تشریح توانمندی های موجود در این منطقه جهت حضور سرمایه گذاران روسی در بخش ها مختلف  گفت: آمادگی لازم برای تامین نیازهای استان ساراتف از سوی منطقه آزاد انزلی و تامین نیازهای کالایی کشورمان از طریق استان ساراتوف وجود دارد.
وی با اظهار اینکه در حال حاضر بازرگانان  ما با تجار روسی همکاری های خوبی دارند، خاطر نشان کرد: با توجه به ظرفیت های موجود در دو کشور این حجم مبادلات می بایست افزایش یابدو می توانیم در حوزه های صادرات مجدد به کشورهای منطقه و سرمایه گذاری مشترک در واحدهای تولیدی منطقه همکاریهای مناسبی داشته باشیم.
مدیر عامل سازمان، فعالیت بورس کالا در این منطقه را از دیگر زمینه های همکاری تجاری دو کشور برشمرد و تاکید کرد: امکان فروش کالاهای کشاورزی و محصولات پتروشیمی در بورس کالای منطقه آزاد انزلی وجود دارد.
وی با دعوت از رییس مجلس دومای روسیه  برای بازدید از منطقه آزاد انزلی، تصریح کرد: شرایط و زمینه برای سرمایه گذاری در منطقه آزاد انزلی وجود دارد.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : ایران روسیه حجم مبادلات کالا منطقه آزاد انزلی گیلان

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است