همایش شوراهای اسلامی شهر و روستا، شهرستان رضوانشهر

گیلان 24: همایش شوراهای اسلامی شهر و روستاها با حضور فرماندار، امام جمعه و جمعی از مدیران و شوراهای اسلامی شهرستان در محل فرمانداری برگزار شد.

 

 
فرماندار رضوانشهر در جمع شوراهای اسلامی شهر و روستای شهرستان گفت: شورا یک نهاد رسمی و تصمیم گیری جمعی است ،بنابراین ضروری است آن دسته از افرادی که با نگرش غیر از این به عضویت شوراها در آمده اند باید نگاه خویش را تغییر دهند.
 
عسکر حسنی پور با اشاره به فراهم نمودن بسترهای فرهنگی و اجتماعی، اقتصادی و ... گفت: اگر بهترین افراد دارای منش شورایی به عضویت این نهادها درآیند و چنانچه ارتباط شوراها با سایر نهادها در بهترین سطح ممکن برقرار گردد، اما مردم به عنوان کسانی که اعضای شوراها به عنوان نمایندگان آنها قصد تحقق اراده و حاکمیت آنها را دارند در این مسیر جدی گرفته نشوند، بدون تردید شوراها در رسیدن به اهداف خود ناتوان خواهند بود.
 
وی گفت: شوراهای اسلامی شهر و روستا ، شهرداران و دهیاران باید در همه زمینه ها از جمله اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی و ... در راستای توسعه و عمران و آبادانی شهرستان نقش ایفا کنند.
 
حسنی پور با تأکید بر اینکه باید اولویت های کاری خود را به مردم اعلام کنیم،گفت: با ارائه بیلان عملکرد به نقش تعامل با مردم اهمیت ویژه ای بدهیم.
 
فرماندار رضوانشهر در ادامه به موضوع طرح هادی روستاها اشاره نمود و گفت: شوراهای اسلامی و دهیاران روستاها در زمینه های مختلف در راستای توسعه روستا به منظور رفاه مردم موارد را به صورت مکتوب اعلام نمایند.
 
حجت الاسلام و المسلیمن عبدالهی امام جمعه رضوانشهر نیز در این همایش گفت: یکی از صفات شوراها مشورت و مشاوره با مردم است ،شوراها باید قول های به مردم بدهند که عملیاتی بشود.
 
در پایان از زحمات  8 نفر ،شوراهای اسلامی اسلامی شهر و روستاهای شهرستان رضوانشهر تجلیل شد.
روابط عمومی فرمانداری ر ضوانشهر.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : همایش رضوانشهر شوراها فرمانداری

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است