استاندار خبر داد،

آب سد سفید روز دهم اردیبهشت رها می شود

گیلان 24: استاندار گیلان در جریا ن بازدید از سد سفید گفته است که آب سد سپیدرود 10 اردیبهشت در کانال های کشاورزی رها می شود.

مصطفی سالاری گفت : شرکت سهامی آب منطقه ای گیلان زمان رها سازی آب سد سفیدرود را 16 اردیبهشت پیش بینی کرده بود ، اما با توجه به درخواست کشاورزان این کار دهم اردیبهشت انجام می شود تا کشت برنج زودتر آغاز شود.رهاسازی آب سد سپیدرود
وی با بیان اینکه ذخیره آب سد سفیدرود در زمانی کنونی 14 درصد کمتر از مدت مشابه پارسال است افزود : پارسال در این زمان یک میلیارد و 50 میلیون متر مکعب آب در پشت سد سپیدرود جمع شده بود و این سد سرریز شد اما امسال این رقم به 872 میلیون متر مکعب کاهش یافته است.
استاندار گیلان با تأکید بر صرفه جویی جدی در مصرف آب کشاورزی و با بیان اینکه تلاش  می کنیم بهتر از پارسال برای صرفه جویی در مصرف آب کشاورزی برنامه داشته باشیم تصریح کرد : در این راه کشاورزان شخم اول زده اند و در زمینه  لایروبی انهار و مرمت ایستگاه های پمپاژها همکاری مناسبی داشته اند.
مصطفی سالاری خاطر نشان کرد : اگرچه خوب باید مدیریت کنیم اما با توجه به همکاری خوب کشاورزان نگران نیستیم و مشکل لاینحلی نداریم.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : سفید رود کشاورزان شالیکاران استاندار رها سازی

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است