بی خردی فرانسه و انگلیس،

وقتی دموکراسی به سخره گرفته می شود

آمریکا و دو متحدش " فرانسه و انگلیس" امروز 25 فروردین ماه به مناطقی از کشور مستقل سوریه حملات موشکی کردند.

این حملات موشکی از ناوهای سه کشور و نیز هواپیماها آنها انجام می شود که دبیر کل سازمان ملل اعلام کرده بود، امروز کارشناس هایی را به سوریه اعزام می کند تا ادعای کشورهای غربی در خصوص حمله شیمیایی دولت به مخالفان را بررسی کنند.
اینکه این سه کشور غربی که خود را صاحب بالاترین سطح دموکراسی و طرفدارای از مردم در سراسر جهان می دانند، درست بامداد روزی به سوریه حمله کردند که کارشناسان سازمان ملل ساعاتی بعد برای بررسی این ادعاها وارد دمشق شدند.!
همین یک دلیل کافی است که افکار عمومی جهان به موضوع دموکراسی دروغین در غرب توجه خاص کنند.
واقعیت این است که رئیس جمهوری دم دمی مزاج و تا حد  زیادی خول وضع آمریکا برای ماندن نظامیانش در سوریه و انجام و اجرای چنین حمله ای 4 میلیارد دلار از شاهزاده سعودی دوشید.
این شاهزاده بحران آفرین و بی منطق در پاریس و لندن هم با امضای قرار دادهای چند میلیارد دلار دوشیده شد. او دوشیده شد تا به مقاصدی شومی که در ذهن بیمارش دارد ، برسد.
اینکه دونالد ترامپ به سوریه حمله می کند ، از یک سو برای 4 میلیارد دلار آمریکایی اهدایی آل سعود است و از سوی دیگر با شاهزاده محمد عربستانی هم فکر و هر دو دارای اختلال روانی و مغزی هستند.
در این میان کشورهای فرانسه و انگلیس که بیش از آمریکایی داعیه آزادی خواهی و دموکراسی را دارند، با نابخردی شدید وارد این جریان شدند و نشان دادند به معنای واقعی دست نشانده  کاخ سفید هستند.
بی اعتباری آمریکا، انگلیس و فرانسه
سران سه کشور آمریکا ، انگلیس و فرانسه با این اقدام نابخردانه خود به واقع در افکار عمومی جهانی هیچ اعتباری ندارند حتی اگربه میزان گسترده توسط رسانه های دست نشانده تبلیغات به راه بیندازند.
سران این سه  کشور حداقل می توانستند تا پایان امروز شنبه صبر می کردند و نیتجه بررسی کارشناس های سازمان ملل را متوجه شده و سپس اقدام می کردند. اینکه با عجله به یک کشور مستقل که رئیس دولت آن با انتخابات برگزیده شده حمله می کنند، فضای جهانی را دچار اخلال کرده و معلوم نیست جهان با این رویه در آینده به کدام سو خواهد رفت.
شایسته است که رسانه های مستقل و آراد جهانی و افکار عمومی هم چنان  نسبت به این حمله کور و بی منطق واکنش های مناسب را نشان دهند و مردم در سراسر جهان از طریق فضای مجازی واقعیت را افشا کنند.
رهبر انقلاب اسلامی امروز در جمع مقام های ایران و سفرای کشورهای مقیم تهران گفتند: سران آمریکا، انگلیس و فرانسه برای حمله به سوریه جنایتکارهستند. ایشان افزودند: آمریکا بداند و آگاه باشد که با این تحرکات بی منطق هیچ دستاوردی در منطقه نخواهد داشت.
در راستای حمله سه کشور غربی به سوریه ، واکنش های جهانی زیادی مطرح شده است که بسیاری از واکنش ها در مخالفت با این حمله است.
در این میان مقام های عربستان و ترکیه در منطقه تنها کشورهایی هستند که از این حمله حمایت کرده اند.!
در کشاکش این حمله کور متاسفانه برخی از چهره های دانشگاهی ایران مانند صادق زیبا کلام " صادق و زیبا کلام!!" هم با یورو نیوز مصاحبه کرده و اعلام می کند، " بشار اسد آدمکش است و باید از قدرت کنار برود". کسی هم نیست به این آدم بگوید ، شما چه میزان اطلاعات در خصوص آدمکشی رئیس دولت سوریه داری که چنین سخنانی ابراز می کنی.  شمایی که پس از اخراج از دانشگاه آزاد و آن افتضاحی که ببار آوردی ، پس از مدت های دوباره در رسانه های بیگانه می خواهی خودی نشان بدهی.!  
حیرت انگیز است که افرادی مانند این آقا  چرا هنوز در دانشگاه تدریس می کند و افکار جوان های ایران را جهت می دهد.؟
حمله به سوریه و نابودی زیر ساخت های آن و کشتن مردم گرفتار افتخاری ندارد که یک مقام دولتی در یک کشور و یا افراد صاحب نام بخواهند به آن مباهات کنند و برای منافع شخصی و غیر شخصی خود آب به آسیاب غربی ها بریزند.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : آمریکا انگلیس فرانسه سوریه حمله موشکی ترامپ مکرون ترزا می

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است