فرماندار انزلی ،

شهر بندرانزلی به منطقه آزاد الحاق شود

گیلان 24: فرماندار انزلی خواستار الحاق شهر به منطقه ازاد شد و گفت ، اگر محدودیت های قانونی و موانع اجرایی وجود داشته باشد، نقاطی از شهر یا شهرستان به صورت لکه بینی به محدوده تحت حاکمیت منطقه آزاد الحاق و از مزایای آن بهره مند شود.

میرشمس مومنی زاده درخصوص استفاده از ظرفیت های منطقه آزاد انزلی به خبرنگاران گفت: بی تردید شروع فعالیت منطقه آزاد یک ظرفیت سازی جدید و بزرگی بود که در خدمت توسعه استان و شهرستان بندر انزلی قرار گرفت.
 
وی به نقش آیت الله هاشمی در شروع این طرح اشاره کرد و گفت: جا دارد یاد کنیم از شخصیت بزرگ انقلاب و نظام حضرت آیت الله هاشمی که این طرح را شروع زدند و قدردانی کنیم از دولت تدبیر و امید و جناب آقای دکتر روحانی که به این کار شتاب بخشیدند.
 
فرماندار بندرانزلی، همچنین از زحمات مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی در جهت شکوفایی منطقه قدردانی کرد و متذکر شد: آنچه که برای بنده به عنوان مسئول اجرایی شهرستان مهم است میزان بهره مندی از ظرفیت های موجود در منطقه آزاد به سود شهرستان بندر انزلی است.
 
مومنی زاده، به وجود یک دغدغه اجتماعی در سطح شهرستان اشاره و تصریح کرد: شهرستان بندر انزلی و به ویژه اقتصاد شهر از ظرفیت های منطقه آزاد به حد لازم بهره مند نشده و با هماهنگی دکتر مسرور و هدایت و حمایت استاندار گیلان، اقداماتی را شروع کرده ایم و امید داریم با ارشادات و رهنمودهای ایشان به نتایج مطلوب در این خصوص دست یابیم.
 
وی ادامه داد: در درجه اول پیشنهاد می کنم اگر امکان پذیر باشد شهر بندر انزلی مجموعا به محدوده منطقه آزاد الحاق شود، اما اگر محدودیت های قانونی و موانع اجرایی وجود داشته باشد و این پیشنهاد عملی نباشد نقاطی از شهر یا شهرستان به صورت لکه بینی به محدوده تحت حاکمیت منطقه آزاد الحاق و از مزایای آن بهره مند شود. در همین راستا یک زمین پنج هکتاری در موج شکن غربی است که توسط اداره کل بنادر و دریانوردی استحصال شده و با دکتر مسرور هم هماهنگی شده که یک مجتمع تجاری ، اقامتی و گردشگری در آنجا احداث شود و اصناف شهرستان بتوانند با برخورداری از مزایای منطقه آزاد در قالب تجارت چمدانی، از این طریق اقتصاد شهر را تقویت کنند.
 
این مقام مسئول اضافه کرد: روستاهای سمت غرب شهرستان نیز همانند روستاهای شرق شهرستان در محور رضوانشهر به محدوده منطقه آزاد الحاق و از این مزایا برخوردار شود. همچنین زمین یکصد هکتاری متعلق به منابع طبیعی در ورودی شهر واقع در روستای تربه گوده در حد فاصل منطقه آزاد و بندر انزلی یک طرح گردشگری با استفاده از سرمایه گذاری منطقه یا بخش خصوصی صورت گرفته و از مزایای منطقه برخوردار شود.
 
فرماندار اظهار کرد: در داخل شهر انزلی زمینی 17 هکتاری داریم که متعلق به شهرداری است و استعداد لازم برای اجرای یک طرح گردشگری یا اقتصادی با پشتیبانی منطقه آزاد را دارد. همچنین یک زمین یکصد هکتاری در روستای خمیران از اراضی منابع طبیعی وجود دارد که می تواند برای احداث ناحیه صنعتی شماره 3 منطقه آزاد مد نظر قرار گیرد و اجرایی شود.

برچسب ها : فرماندار انزلی منطقه آزاد الحاق گردشگری

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است