استاندار گیلان،

تعصبات در حوزه چای کنار گذاشته شود

گیلان 24 و نشریه واکنش: استاندار گیلان گفت:باید تعصبات را در مورد چای کنار بگذاریم و مطابق ذائقه مصرف کننده چای تولید کنیم.

دکتر مصطفی سالاری در جلسه چای کشور که در سالن شهید انصاری استانداری گیلان برگزار شد، گفت: هدف ما این است که بدانیم برنامه یکساله آینده مان در مورد چای چیست.
 
وی افزود: معتقدیم بهترین کسانی که می توانند به ما بگویند چه کنیم ذینفعان این محصول هستند.
 
سالاری ادامه داد: مهمترین چیزی که از دست اندرکاران چای انتظار دارم این است که تعصب را کنار بگذاریم .اگر چه بهترین چای را داریم اما باید بتوانیم به گونه ای چای تولید کنیم که با چای های دیگر دنیا رقابت کنیم.
 
وی تصریح کرد: می خواهیم طوری عمل شود که اگر ده سال دیگر سوبسید دولت قطع شد، چایکار با گرفتاری مواجه نشود.
 
سالاری افزود: بعد از 112سال فراز و نشیب در محصول چای باید بپذیریم که امروز در رقابت با چای خارجی در بازارهای هدف ضعیف هستیم .
 
استاندار گیلان گفت: ما وظیفه داریم درآمد چایکاران را بالا ببریم که اگر با حمایت مستقیم دولت مواجه نباشند شاهد، رهاسازی باغات چای توسط چایکاران نباشیم.
 
وی افزود:اگر تفاوت ما با چای خارجی در اسانس و رنگ است و بهداشت و استاندارد کشور اجازه می دهند این رنگ و اسانس چای خارجی توسط مردم ما مصرف شود، پس ما هم باید اجازه داشته باشیم از این رنگ و اسانس در چای داخلی استفاده کنیم. حتما باید تفاوتمان را با چای خارجی کم کنیم.
 
استاندار گیلان با تاکید بر اینکه لازم است، پیشنهادات دست اندرکاران چای جمع بندی شود، خاطر نشان کرد:باید تفاوت چای داخلی که 15هزار تومان به فروش می رسد و چای خارجی که 50هزار تومان به فروش می رسد، کم شود.
 
وی تصریح کرد: به دنبال مقصر نیستیم، می خواهیم منصفانه بگوییم برای حمایت از چایکاران چگونه باید با دولت چانه زنی کنیم.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : استاندار چای ت عصبات مردم چایکاران اسانس دولت

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است