نماینده آستارا عنوان کرد :

استاندار گیلان در بحث حیران کفایت نشان نداد

نماینده آستارا عنوان کرد :نماینده مردم شهرستان استارا در مجلس شورای اسلامی گفت: استاندار گیلان در بحث حیران با تدبیر ی اندک ، بی کفایتی خود را نشان داد!

 
ولی داداشی روز پنج شنبه  در نشست خبری ضمن  انتقاد شدید از استاندار گیلان گفت : متاسفانه استاندار  نسبت به صحبت های اخیر نمایندگان آذربایجان در خصوص الحاق حیران و آستارا به اردبیل مدیریت بسیار ضعیفی داشت.
 
وی تدبیر استاندار گیلان  را در مباحث مطرح شده اخیر توسط نمایندگان آذربایجان را بسیار اندک دانست و تصریح کرد : از نماینده عالی دولت در استان انتظار می رفت با تدبیر مناسب چنین مباحث و اتفاقاتی را به خوبی مدیریت کند . زیرا ممکن است طرح چنین مسائلی باعث درگیری های قومیتی در منطقه شده وامنیت کشور را به خطر بیاندازد.
 
نماینده آستارا با تاکید بر اینکه به لحاظ قانون تقسیمات کشوری حیران متعلق به آستارا و آستارا متعلق به استان گیلان است افزود : همه ما باید به قوانین تقسیمات کشوری احترام بگذاریم.
 
وی سپس به وجود مشکلات مردم شهرستان آستارا بویژه روستاهای منطقه در حدود ۲۰ کیلومتر از جاده حیران از حدفاصل پل آقچای تا تونل در جاده آستارا - اردبیل اشاره کرد و بیان داشت : اقدامات لازم انجام شده و به زودی این جاده به استان گیلان بازگردانده خواهد شد.
 
وی با اشاره به اختلاف افکنی بعضی از مسئولان سیاسی آذربایجان در خصوص حیران گفت : مطرح کردن این چنین مباحثی کار پسندیده ای نیست و باعث تنش های قومیتی در منطقه می شود.
 
عضو کمیسیون اصل نود صحبتهای نمایندگان آذربایجان در خصوص الحاق حیران و آستارا به استان اردبیل را بسیار نسجیده دانست و افزود : سخنان احساسی و بی اساس مطرح شده هیچگونه نتیجه ای نخواهد داشت

 
وی خطاب به بعضی از مسئولان آذربایجانی کشورمان توصیه کرد : با در نظر گرفتن ملاحظات اجتماعی و سیاسی ، شرایط را برای سوء استفاده پان ترک های خارج از کشور فراهم نکنند..
 
داداشی با بیان اینکه ما مردم اردبیل را دوست داریم و هر وقت به آستارا تشریف آوردند مردم این شهرستان از آنها به گرمی پذیرایی کرده اند و بالعکس افزود : مهاجرانی  از استان اردبیل در آستارا و گیلان زندگی می کنند که ما برای آنها احترام قائلیم.
 
نماینده آستارا با تاکید بر اینکه ما و مردم شهرستان خودمان را متعلق به استان گیلان می دانیم افزود :عملکرد مدیران ارشد گیلان نسبت آستارا جای بسی انتقاد  دارد.
وی در پایان با بیان اینکه رویکرد استاندار جدید گیلان نسبت به آستارا یک رویکرد تضادی است تصریح کرد: این رویکرد باعث تنش های قومی در منطقه خواهد شد.
عضو کمیسیون اصل نود در پایان با بیان اینکه بنده به استاندار توصیه می کنم در بین قومیت های گیلان تضاد ایجاد نکند. افزود : از ایشان انتظار دارم آشوبی که در استان بوشهر داشتند را در استان گیلان تکرار نکنند.
 
خبرنگار : سیدمحمدرضارشیدی

منبع : گیلان 24

برچسب ها : نماینده مردم استارا حیران استاندار کفایت

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است