مدیر بازرگانی منطقه آزاد انزلی:

نیمی از کالای عرضه شده فاز تجاری ایرانی است

گیلان 24: مدیر بازرگانی منطقه آزاد انزلی اعلام کرد: 50 درصد محصولات عرضه شده در فاز تجارت و گردشگری منطقه آزاد انزلی '' كالای ایرانی'' است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد انزلی، رضا قلیزاده مدیر امور بازرگانی این سازمان توضیح داد: سازمان منطقه آزاد انزلی در سال حمایت از كالای ایرانی نسبت به عرضه بیشتر محصولات داخلی (تولید داخل) در مجتمع های تجاری منطقه اقدام می کند كه این محصولات همپای محصولات خارجی (وارداتی) در فاز تجارت و گردشگری عرضه می شوند.
وی افزود: بر این اساس هم اکنون معادل 50 درصد از حجم كالاهای موجود در بازار منطقه در اختیار تولیدات داخلی نظیر پوشاك، مواد غذایی، محصولات آرایشی بهداشتی و لوازم خانگی است كه به صورت كالای همراه مسافر به گردشگران و مسافران  منطقه عرضه می گردند.
مدیر امور بازرگانی سازمان منطقه آزاد انزلی ادامه داد: در ایام نوروز جاری نمایشگاه صنایع دستی و نوروز بازار با هدف عرضه محصولات داخلی در فاز تجارت منطقه و در كنار مجتمع های تجاری راه اندازی گردید كه مورد استقبال مخاطبین قرار گرفت.
وی افزود: راه اندازی بازار دائمی صنایع دستی در پردیس صنایع دستی و راه اندازی دیگر نمایشگاههای عرضه محصولات داخلی در دستور كار سازمان در سال جاری قرار دارد،ضمناً استراتژی این سازمان به شیوه ای خواهد بود كه عرضه بیشتر محصولات با كیفیت داخلی مد نظر قرار گیرد. در حقیقیت هدف از فراهم نمودن زیرساختهای گردشگری نظیر پارك ساحلی، اسكله مارینا، مركز تفریحات ، آكواریوم  و مركز تفریحات دریایی در منطقه آزاد انزلی جذب حداكثری گردشگر بوده كه باعث می گردد محصولات تولیدات داخل برای خیل عظیمی از گردشگران عرضه شود.
رضا قلیزاده اضافه کرد: در این راستا از تولیدكنندگان داخلی نیز دعوت می گردد كه ضمن بازدید از فضاهای موجود كسب و كار و زیرساختهای گردشگری، اقدام به سرمایه گذاری جهت تولید و عرضه محصولات خود نمایند تا بدین صورت میزان عرضه محصولات تولید داخل در منطقه بیش از پیش افزایش یابد .  
وی تصریح کرد که هم اکنون تولیدات بیش از 10 واحد تولیدی که در زمینه پوشاك، منسوجات و صنایع مرتبط، در شهرك های صنعتی منطقه آزاد انزلی فعالیت می نمایند در مجتمع های تجاری منطقه عرضه می شود.  
مدیر امور بازرگانی منطقه آزاد انزلی در پایان اعلام كرد به زودی بسته حمایتی سازمان منطقه آزاد انزلی برای حمایت از تولید و عرضه محصولات داخلی اطلاع رسانی خواهد شد.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : منطقه آزاد کالای ایرانی فاز تجازی قلیزاده مدیر امور بازرگانی

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است