به همت خانواده دکتر ابریشم چیان

صندوق خیریه دانشجویی در دانشگاه گیلان

گیلان 24 و نشریه واکنش: خانواده زنده یاد ابریشم چیان از تشکیل صندوق خیریه دانشجویی در دانشگاه گیلان خبر دادند.

 فرزند مرحوم دکتر میر جعفر ابریشم چیان با حضور در دانشگاه گیلان به نمایندگی از طرف خانواده شان از راه اندازی صندوق خیریه دانشجویی برای کمک به دانشجویان مستعد خبر داد.
 
دکتر احمد رضی رئیس دانشگاه گیلان در ابتدای این نشست با عرض تسلیت به خانواده مرحوم دکتر ابریشم چیان و آرزوی صبر برای خانواده ایشان، از مجموعه اقدامات خیرخواهانه مرحوم ابریشم چیان در دانشگاه سخن گفت.
 
رئیس دانشگاه گیلان با اشاره به اینکه مرحوم ابریشم چیان به عنوان الگو در زمینه خیر و نیکی چه در مجموعه آموزش عالی و چه در سایر زمینه‌ها همواره نام و یادشان در اذهان مانا خواهد ماند.
 
مهندس محمدرضا ابریشم چیان فرزند مرحوم دکتر میر جعفر ابریشمچیان  هم در این نشست از نوع نگاه و توجه پدر مرحومشان در ارتباط با کمک به دانشجویان و رشد و تعالی آنها سخن گفت و یادآور شد: دکتر میر جعفر ابریشم همواره دغدغه رفع مشکلات دانشجویان را در ذهن خود داشت و تا جایی که می توانست سعی بر آن داشت بتواند به آینده سازان این کشور کمک کند.
 
فرزند مرحوم دکتر میر جعفر ابریشم چیان در ادامه به وصیت پدر مرحومشان اشاره کرد و گفت: زنده یاد دکتر ابریشم چیان تصمیم داشت صندوق خیریه دانشجویی را در دانشگاه با هدف کمک به دانشجویان مستعد و کم بضاعت نیازمند راه اندازی کند که ما امروز بعد از رحلت ایشان تصمیم بر اجرایی کردن وصیت پدر داریم.
 
وی در پایان گفت: پدرم همیشه می گفت من اگر امروز به دانشجویان کمک می کنم نیتم این است که دانشجویان یادشان بماند که یکی در گذشته به آنها کمک کرده است تا آنان نیز در آینده بتوانند به آیندگان کمک کنند.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : دانشگاه گیلان صندوق خیریه دانشجویان ابریشم چیان دکتر رضی

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است