در میان استان ها،

گیلان بیست و چهارم تورم کشور است

گیلان 24: معاون سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان گفت:استان گیلان در بهمن‌ماه امسال، در بین 31 استان کشور دارای رتبه بیست   وچهارم بالاترین نرخ تورم کشور است.

 وحید طیفوری از اعلام نرخ تورم کالاها و خدمات نقاط شهری و روستایی استان گیلان خبر داد و اظهار کرد:نرخ تورم کل کشور و استان در بهمن‌ماه امسال به ترتیب 8.3 و 7.9 درصد می‌باشد. از این ‌رو استان گیلان در بهمن‌ماه،در بین 31 استان،دارای رتبه بیست و چهارم بالاترین نرخ تورم کشور است.
 
معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان افزود:بالاترین نرخ تورم کشور مربوط به استان چهارمحال و بختیاری با 11.9 درصد و کمترین مقدار مربوط به استان بوشهر با 6.8 درصد بوده است.همچنین چهار استان همجوار، قزوین، مازندران، اردبیل و زنجان به ترتیب با 8.6، 8.3، 8.7 و 7.1 درصد دارای رتبه‌های دارای رتبه‌های چهاردهم،هفدهم،دوازهم و سی‌ام و نیز استان ساحلی گلستان با 10.6 درصد دارای رتبه پنجم بالاترین نرخ تورم هستند.
 
وی تصریح کرد:نرخ تورم گروه عمده کالاهای خوراکی ‌و دخانی کشور و گیلان نیز به ترتیب 12.8 و 11.2 درصد و نرخ تورم گروه عمده کالاهای غیرخوراکی ‌ کشور و گیلان به ترتیب 6.6 و 6.8 درصد بوده است.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : گیلان تورم معاون برنامه و بودجه

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است