درصورت پرداخت اصل مالیات تا 25 اسفند،

جرایم مالیاتی مودیان گیلانی بخشیده می شود

گیلان 24 و نشریه واکنش: مدیرکل امور مالیاتی گیلان گفت: صد درصد جرایم قابل بخشش برای آن دسته از مودیان که اصل مالیات خود را تا 25 اسفند 96 پرداخت کنند، بخشیده می شود

مهندس جواد انوری اظهار کرد: با توجه به سیاست های اقتصاد مقاومتی، مالیات می تواند نقش حیاتی در تامین درآمدهای کشور داشته باشد.
 
مدیرکل امور مالیاتی استان گیلان، مالیات را یکی از ارکان اقتصاد مقاومتی دانست و افزود: مدیریت اقتصادی اعم از حجم نقدینگی، توزیع ثروت، میزان تورم، صادرات و واردات وابسته به رویکرد مالیات است که نقش بی بدیل مالیات را نشان می دهد.
 
این کارشناس ارشاد مالیاتی ، نظام مالیات بر ارزش افزوده را یکی از مهمترین برنامه های سازمان امور مالیاتی در سال جاری دانست و عنوان کرد: هدف از نظام مالیات بر ارزش افزوده شفاف سازی اقتصادی است.
 
وی با اشاره به روند اصلاح قانون مالیات، اضافه کرد: در اصلاح این قانون بر مشوق ها از جمله «نرخ صفر» تاکید داریم. در واقع اگر کسی می خواهد از معافیت های مالیاتی برخوردار گردد باید با ارائه اظهارنامه، تکلیف خودش را در نظام مالیاتی مشخص کند .
 
انوری توضیح داد: در راستای سیاست   های اقتصاد مقاومتی و حمایت از فضای کسب و کار، تولید و اشتغال، اداره کل امور مالیاتی استان گیلان بخشودگی صد درصد جرایم قابل بخشش را برای آن دسته از مودیان که اصل مالیات خود را تا 25 اسفند 96 پرداخت کنند، اعمال خواهد کرد.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : مالیات گیلان بخشودگی مودیان اسفند ماه مدیر کل انوری

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است