با حضور نوبخت و علی عسگری،

207 پروژه فنی در صداوسیمای گیلان افتتاح شد

گیلان 24: با حضور معاون رئیس جمهور و مقام های صدا و سیما 207 پروژه فنی و 2 پروژه تولیدی در صدا و سیما گیلان افتتاح شد.

 .
ساختمان جدید صدا و سیمای مرکز گیلان با 9 هزار متر مربع زیربنا و 14 میلیارد تومان هزینه و همچنین بزرگترین استودیوی تولید سازمان صدا و سیما با هزار مترمربع زیر بنا و 8 میلیارد تومان هزینه از طرح هایی است که امروز افتتاح شد.
بزرگترین استودیوی تولید رسانه ملی که به دست توانمند متخصصان داخلی و برای نخستین بار در کشور ساخته شد،  از تکنولوژی پردازش efx  استفاده شده است که در آن محتوا علاوه بر فضای حقیقی بصورت مجازی هم می توان برنامه تولید کرد.  
همچنین 200 فرستنده دیجیتال تلویزیونی جدید ، فرستنده های پرقدرت 6 کیلووات و 20 ایستگاه جدید ماهواره ای در مناطق مختلف گیلان افتتاح شد.
با بهره برداری از این  طرح ها که برای اجرای آنها بیش از 23 میلیارد تومان هزینه شد،  پوشش دیجیتال پخش برنامه های صدا و سیما در گیلان به 98 درصد خواهد رسید که این آمار 2 درصد   بیشتر از میانگین کشوری است.
همچنین پروژه های بهبود پوشش رادیو AM و سنکرون سازی رادیو سراسری که در آن رادیو ایران در هرکجای کشور بر روی یک موج قابل دسترسی است و لینک سیگنال رسانی زمینی برنامه های رادیو برون مرزی  در ایستگاه کیاشهر به بهره برداری رسید.
ساخت سریال تلویزیونی 26 قسمتی گنج راه شیری با موضوع معرفی کوشیار گیلانی ، از مشاهیر گیلان به کارگردانی فرهاد مهرانفر در استودیوی یک سیما آغاز شد.
ساخت سریال 300 قسمتی مادر ایران نیز به کارگردانی فریدون حسن پور و با 18 میلیارد تومان اعتبار امروز کلید خورد.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : گیلان صداو سیما معاون رئیس جمهوری افتتاح

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است