شهردار آستارا در گفتگو با گیلان ۲۴ عنوان کرد:

تنها مرجع رسیدگی به میزان تشعشعات دکل های مخابراتی سازمان انرژی اتمی است

گیلان 24 و نشریه واکنش: شهردار آستارا گفت : تنها مرجع رسیدگی و اندازه گیری میزان تشعشعات و امواج رادیویی ناشی از دکل های B.T.S مخابراتی در کشور ، سازمان انرژی اتمی است.

 
دکتر جواد معیتی عصر امروز در گفتگو با خبرنگار گیلان ۲۴ اظهار کرد :  با توجه به موقعیت ویژه اقتصادی و توریستی بندر مرزی آستارا با یکی از اپراتورهای ارتباطی و مخابراتی کشور برای تقویت آنتن دهی این منطقه رایزنی های انجام شد.
وی اضافه کرد : بر اساس این توافق  
مقرر شد تا مشترکین این شرکت تا پایان سال ۹۷ با مشارکت و همکاری شهرداری از خدمات ارتباطی نوین با افزایش پهنای باند اینترنت از سرویس های نسل ۴/۵ ، همپا با سایر کشورهای اروپایی بهره مند شوند.
وی با تاکید بر اینکه مردم حق دارند تا  نسبت به مضر بودن یا نبودن این دکل ها برای سلامتی خودشان آگاهی واطلاعات کاملی داشته باشند.تصریح کرد :تنها مرجع رسیدگی به میزان تشعشات دکل های مخابراتی B.T.S ، سازمان انرژی اتمی است.
 
در بخش دیگری از این گفتگو مهندس امیر آقازاده مدیر شمال غرب شرکت ایرانسل در سخنانی کوتاه ، با بیان اینکه
تمام تجهيزات مخابراتی قبل از ورود به كشور مجوز های مربوطه را از مراجع ذيصلاح دريافت کرده اند. تاکید کرد :
تكنولوژی استفاده شده دقيقا براساس استاندارد های جهانی بوده و در كشورهاي اروپايی نيز دقيقا از همين تجهيزات استفاده شده است.
 
وی در پایان با اشاره به اینکه تمامی امواج راديويی بصورت دوره ای توسط سازمان تنظيم مقررات رادیویی پايش می شود.اضافه کرد : مردم برای درخواست اندازه گيری میزان تشعشعات این اپراتورها با کارشناسان مربوط با شماره ١٩٥ تماس بگیرند.
به گزارش خبرنگار گیلان ۲۴؛ در چند روز گذشته نصب دکل مخابراتی B.T.S در فلکه مورخی بندر آستارا برای تقویت آنتن دهی مشترکین اپراتور ایرانسل ، واکنش و اعتراضاتی را از سوی عده ای از ساکنین این منطقه به همراه داشته است.

خبرنگار : سیدمحمدرضا رشیدی.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : استارا شهردار تشعشعات امواج درونی مخابرات سازمان انرژی اتمی

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است