رئیس دانشگاه گیلان،

123 هزار دانشجو و 6 هزار استاد ظرفیت گیلان است

'گیلان 24 و نشریه واکنش: رئیس دانشگاه گیلان اعلام کرد: گیلان با توجه به برخورداری از ظرفیت‌های بالا در حوزه آموزش عالی، می‌تواند به عنوان یک قطب دانشگاهی در کشور تبدیل شود.

دکتر احمد رضی عصر امروز در مراسم گرامیداشت پنجاهمين سال تاسیس آموزش عالی در استان که در تالار حکمت دانشگاه گیلان برگزار شد، با اشاره به فعالیت نیم قرن آموزش عالی در این استان اظهار کرد: 123 هزار دانشجو در 90 واحد دانشگاهی اعم از دولتی و غیردولتی در گیلان مشغول به تحصیل هستند .
 
وی با بیان اینکه 2 هزار و 200  عضو هیئت علمی و 4 هزار مدرس حق التدريسي در استان مشغول به فعالیت هستند،گفت:گیلان مهد پرورش نخبگان و عالمان فرهیخته است.
 
رضی با بیان اینکه گیلان دارای 20 مرکز پژوهشی است،گفت: رتبه دوم را به لحاظ مراکز پژوهشی در سطح کشور داریم.
 
رئیس دانشگاه گیلان با تاکید بر اینکه دانشگاه گیلان به تنهایی 70 هزار فارغ التحصیل دانشگاهي دارد،افزود : گیلان با توجه به برخورداری از ظرفیت‌های بالا در حوزه آموزش عالی، می‌تواند به عنوان یک قطب دانشگاهی در کشور تبدیل شود .
 
وی از تشکیل شورای روسای دانشگاه‌های استان در گیلان خبر داد و گفت: در این شورا روساي دانشگاه‌های بدنبال حرکت در مسیر دانشگاه‌های نسل سوم هستند تا چرخه تولید دانش به ثروت در آن محقق و متناسب با نیاز جامعه حرکت کنند.
 
رضی با تاکید بر اینکه دانشگاه‌های نسل سوم به دور از فعاليت دانشگاه گلخانه‌ای حرکت می‌کنند، ادامه داد:دانشگاه‌های نسل سوم رویکردشان حرکت در مسیر کارآفرینی است .
 
وی دکتر نوبخت را از حامیان آموزش عالی کشور دانست و افزود: محقق شدن دستور دکتر نوبخت در زمینه تخصیص صد در صد اعتبارات دانشگاه‌ها از جدیدترین حمایت های ایشان از آموزش عالی است.
 
رئیس دانشگاه گیلان پرداخت مطالبات کارکنان دانشگاه های گیلان را یکی از دغدغه‌های جامعه دانشگاهی دانست و گفت: عقب ماندگی آموزش عالی با پرداخت اعتبارات آموزش عالی تا حدودي برطرف خواهد شد.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : دنشگاه گیلان استادان آموزش پژوهش علم آموزی ظرفیت

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است