استاندار آخرین اخطار را داد،

مشکل زباله در سراوان باید سریع حل شود

گیلان 24 و نشریه واکنش: استاندار گیلان اعلام کرد: از پیشرفت کار در اجرای جایگاه دفن زباله سراوان رضایت ندارم و به کسانی که کارشان را درست انجام ندهند، آخرین اخطار را می دهم.

دکتر مصطفی سالاری در جلسه کمیته مدیریت پسماند استان  در سالن شهید انصاری استانداری گیلان بی توجهی به مشکل اصلی جایگاه دفن زباله سراوان است نه مشکل مالی حل مشکل جایگاه دفن زباله مهمترین مساله محیط زیست گیلان است و من هیچ پیشرفتی در این جلسه نسبت به جلسه قبل نمی بینم.
سالاری تصریح کرد:  به مردم قول دادیم این معضل را حل کنیم و امروز می بینم که برای ساخت ابنیه این جایگاه تازه بحث می شود.
استاندار گیلان در خصوص تفکیک زباله از مبدا گفت:برای حل جایگاه سراوان هیچ کاری انجام نشده است. عملکردها مطلوب نیست .بپذیرید که کار را در این مورد درست انجام نداده اید.
سالاری تصریح کرد: طلبکاری پیمانکار برای ما دلیل نمی شود که هیچ کاری انجام نشود و باید روش کار را برای برطرف کردن جایگاه سراوان اصلاح کنید.
وی گفت: آخرین اخطارم به کسانی است که کارشان را درست انجام ندادند.بیش از حد مدارا کردیم.
استاندار گیلان با بیان اینکه مردم سراوان به حق تجمع کرده بودند و ما قول دادیم گرفتاری را حل کنیم، گفت: سلامت و محیط زیست مردم نباید در خطر بماند و مدیران دستگاههای مربوطه حتما پیگیر باشند زیرا  بلاتکلیفی وضعیت جایگاه سراوان به استان آسیب می زند.
استاندار گیلان به بهبود وضعیت تفکیک زباله از مبدا در شهرستانها تاکید کرد و گفت:سراوان پروژه ای است که در حل مشکل آن باید سرعت ببینیم و در کنار سازمان های مردم نهاد کار کنیم و با سیستم های تنبیهی و تشویقی باید پیش برویم.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : زباله استاندار اخطار مسئولان اخطار

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است