معاون پژوهشی واحد رشت:

نمايه شدن مجله علمي پژوهشي واحد رشت در پايگاه مشهور ESCI

مجله Iranian Journal of Applied Animal Science منتشر شده در دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت طبق اطلاع رسمی موسسه تامسون رویترز برای نمایه شدن در پایگاه ارزشمند( Emerging Sources Citation Index (ESCI) پذیرفته شده است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی ، دکتر حسین فلاح باقر شیدایی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت ، گفت: « این مجله به عنوان اولین مجله انگلیسی زبان در رشته علوم دامی در سطح ایران، از ابتدای خرداد سال 1392 دارای رتبه علمی- پژوهشی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است.»
 
وی خاطر نشان کرد: «  این فصلنامه پیش از این نیز از ابتدای سال 2016 در پایگاه Scopus نمایه شده و دارای ضریب تاثیر از این پایگاه بوده است. همچنین فصلنامه فوق در پایگاههای ISC (Islamic World Science Citation Center)، CABI،
 
‏CiteFactor (Academic Scientific Journals)، Directory of Research Journal Indexing (DRJI)، Directory of Open Access Journals (DOAJ)، EBSCO Electronic Journals Service (EJS)، Google Scholar، IndexCopernicus، InfoBase Index، Open-J Gate،SID (Scientific Information Database)، و Urlich's Periodical Directory نیز نمایه گردیده است.»
 
دکتر فلاح از این مجله به عنوان مجله برگزیده یاد کرد و تاکید کرد: « اين نشریه به عنوان مجله برگزیده بخش مجلات پنجمین جشنواره فرهیختگان در سال 1396 هم مورد تقدير قرار گرفته است و شایان ذکر است این مجله تنها نشریه حوزه علوم دامی در ایران است که در پایگاه Emerging Sources Citation Index (ESCI)) نمایه شده است.
 
معاون پژوهش و فناوري واحد رشت با توضيح اهميت نمايه شدن در اين پايگاه معتبر،تصریح کرد: «  در حال حاضر سی نفر از استادان به‌نام و مشهور، به‌عنوان عضو هیات تحریریه با این مجله همکاری تنگاتنگی دارند که از این تعداد، هفده نفر از این اعضای هیات تحریریه، از کشورهای اسپانیا (4 نفر)، یونان، ایتالیا (2 نفر)، بلژیک، پرتغال (3 نفر)، ایسلند، نیوزلند (2 نفر)، آرژانتین، برزیل و مکزیک بوده و سیزده نفر دیگر هم از دانشگاههای معتبر ایران هستند.»
 
وی ادامه داد:« داوری کلیه مقالات این مجله توسط محققان و استادان برجسته داخلی و خارجی صورت  گرفته و کلیه مقالات پذیرفته شده، قبل از چاپ به دقت توسط ویراستاران متخصص از لحاظ زبان انگلیسی ویراستاری میشود. این مجله از سال 2011 تاکنون به‌طور منظم و دقیقاً در تاریخ مقرر، منتشر شده است. این نشریه علاوه بر دریافت مقاله از دانشگاه‌های معتبر دولتی و غیر دولتی و مراکز پژوهشی ایران، از پژوهشکده‌ها و دانشگاه‌های معتبر خارج از کشور نیز مقالات بسیار زیادی دریافت می‌کند و علی‌رغم این‌که فقط مقالات حوزه تخصصی علوم دامی کاربردی را می‌پذیرد، با استقبال فزاینده پژوهشگران داخلی و خارجی رو به رو است، به‌طوری‌که از مجموع مقالات منتشر شده در نوزده شماره اول آن، 57/50 درصد آن متعلق به نویسندگان خارج از کشور بوده است.
 
 دكتر حسين فلاح باقر شيدايي ، اظهار کرد: « مدير مسئول اين مجله دكتر عليرضا صيداوي از چهره هاي به نام استان و كشور هستند كه داراي آثار علمي قابل توجه بوده و بارها به عنوان پژوهشگر برتر استاني و كشوري مورد تقدير قرار گرفته اند.»
 
 معاون پژوهشي واحد رشت همچنین یادآور شد: «  تمام تلاش حوزه پژوهشی واحد رشت،  حمايت از مجلات علمي اين واحد و ارتقاي  جايگاه علمي آنان در سطح ملي و بين المللي است. »
 
لازم به ذكر است در حال حاضر واحد رشت داراي ٤ مجله پژوهشي با مجوز وزارت علوم است كه بر اساس آخرين بررسي سامانه ارزشيابي نشريات سه مجله انگليسي زبان با امتياز بالاي ٩٠ داراي رتبه +A و مجله فارسي داراي رتبه A است. تنها مجله واحد با مجوز دانشگاه آزاد اسلامي نيز در اين رتبه بندي در جايگاه A قرار گرفته است.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : دانشگاه نماید معاون پژوهشی مجله انگلیسی

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است