یادداشت روز،

عمل جراحی مردهای ! ایرانی 5 برابر شد

نشریه واکنش و گیلان 24: عمل های جراحی برای درمان یا اصلاح چهره مانند انحراف بینی ، مشکل تنفس ، پولیپ و امثال آن یک ضرورت است ، اما براساس آمارهای منتشره از سوی مراکز درمانی کشور ایرانی ها بالاترین عمل جراحی بینی را در چند سال اخیر داشته اند. همانگونه  که متاسفانه  در مصرف آب ، خورد و خوراک ، تولید زباله ، استفاده از لوازم ارایشی ، مصرف سیگار و .... هم  به نسبت سرانه  در ردیف اول یا سه کشور اول جهان است.
اطلاعاتی دریافتی از حوزه پزشکی حکایت می کند،  هزینه عمل جراحی بینی در تهران به تناسب نوع عمل حداقل از 3 تا 10 میلیون تومان و در استان ها این رقم به گفته جراحان پر درآمد عمل بینی 3 تا 6 میلیون تومان است.
سه تن از پزشک های  جراح بینی در شش ماه اخیر اب گفت و گوهای جداگانه به مدیر مسئول نشریه واکنش  و شبکه خبری گیلان 24  گفتند:  اگر پیش از این دندانپزشکان و جراحان مغز ، بیماری های سخت  علاج و  امثال آن در آمدهای نجومی در ماه داشتند،  در یک دهه اخیر نوبت به آنها رسیده است.  
این پزشکان که ترجیح دادند نامشان فاش نشود اظهار می دارند:  گاهی هر روز یک مورد یا بیشتر و گاه در هفته سه یا چهار مورد عمل جراحی بینی آن هم فقط برای زیبایی انجام می دهند.
براین اساس اگر عمل جراحی هر بینی را به طور میانگین 5 میلیون تومان " به میزان کاری که باید روی بینی صورت بگیرد " در نظر بگیریم و هر روز یک عمل انجام شود  در آمد ماهانه و مستمر یک جراح بینی بدون در آمدهای ویزیت در مطب  150 میلیون تومان است.!؟ " یک مقایسه با حقوق کارگران و کارمندان هم داشته باشید".  
این  در حالی است که یکی از پزشکان جراح جوان اعتراف کرد ، گاهی در روز دو مورد جراحی بینی دارد و ساعاتی را هم در مطب بیماران متعددی را ویزیت می کند و در آمد ماهانه اش به 250 میلیون تومان می رسد.
وی  زمانی که حیرت مرا دید ، گفت: تعجب ندارد چرا که هم اکنون در سراسر کشور پزشکانی متحصص یا با فوق تخصص هستند که در مطب شان همه کارهای بیمارستانی را انجام می دهند و در آمدهایی 100 تا 300 میلیون تومان در ماه دارند و تعدادشان هم کم نیست.
وقتی حیرتم مضاعف شد!
چه کسانی این پولها را به جیب جراحان می ریزند
پزشکان جراح و چند تن از منشی ها آنها می گویند، تا اواخر دهه هشتاد بیش از 95 درصد مشتریان آنها زنان و دختران بودند و اغلب جراحی ها هم  برای زیبایی صورت می گیرد.
این مشتریان با تاکید بر آنچه در فضای مجازی مشاهده کرده اند و اطلاعات شان زیاد شده احساس می کنند که باید زیبا تر باشند و برای این زیبایی هر قدر لازم باشد پول می پردازند.
یکی از پزشکان گفت:  اگر شبکه های ماهواره  و فضای مجازی برای دیگران مشکل آفرین بوده ، برای پزشکان زیبایی فوق العاده است.
وی تصریح کرد: شبکه های ترکیه ای و حتی فارسی زبان که  کار شبانه روزی آنها تبلیغات در این خصوص است ، خواسته یا ناخواسته کار جراحان داخلی را سکه کرده اند و مراجعات در دهه 90 به سرعت رو به افزایش است.
به گفته وی ، آمارهای رسمی  وزارت بهداشت  و مراجعات ماهانه مطب خود این ایشان حاکی از آن است که میزان استقبال پسران و حتی برخی مردهای متاهل ایرانی برای عمل جراحی زیبایی بینی  در چند سال اخیر به پنج برابر افزایش یافته است.!
این پزشک که به سرعت به دارایی قابل توجهی رسیده و در همین ابتدای کار جراحی   سالی یکبار به سفرهای اروپایی می رود،  شفاف سازی کرد: با تغییر فضای جامعه به کمک ماهواره  و فضای مجازی در چند سال اخیر تعداد اقایان " جوان های مذکر" برای عمل زیبایی بینی و حتی گونه و لب و نظایر آن رو به افزایش است.!!
این جراح که به خاطر در آمدهای هنگفت از این تغییر وضعیت  بسیار خوشنود است ، اظهار کرد:  به نظر نمی رسد دیگر کسی بتواند این فضا را عوض کند و جراحان  اکنون نان شان در روغن  است و این روغن تمامی هم نخواهد داشت.
 و باز هم حیرت انگیز تر،
عمل جراحی زیبایی مردها.....
حیرت انگیزتر آنکه  در کشوری مانند ایران مردها " اغلب پسرهای جوان "  از جمله ستارهای سینما و ورزشکاران و خوانندگان عمل های جراحی  گونه ، لب،  چانه ، بوتاکس  و بینی برای زیبایی انجام می دهند.
واقعا آدم دلش برای تعصب و جوانمردی ها و غیرت مردهای ایرانی تنگ می شود ، اگر چه هنوز تعداد زیادی از جوان های ما این تعصب و غیرت را دارند، اگر چه جوان های سوسول  تحت عمل جراحی  این تعصب و غیرت را خشونت و تفکر بدون منطق می دانند.
از آنجایی که همیشه زمان بین مرد و زن چه در خلقت ، چه در رفتار و چه در نیاز و احساسات تفاوت هایی  بسیار است ، در این عرصه هم باید تفاوت باشد .
واقعا چه معنی دارد که یک پسر برای بوتاکس و برداشتن زیر ابرو  به آرایشگاه برود و حتی ساعتی را زیر دست آرایشگر زن باشد.
به راستی به کجا می رویم و چرا برای این امور دررسانه ها از جمله در صدا و سیما و فیلم ها فرهنگ سازی نمی شود
اگر چه در فیلم های شبکه های خانگی در چند سال اخیر فرهنگ به اصطلاح  ایوا خواهری ، سوسول بازی ها،  بوتاکس و زیر ابرو برداشتن تبلیغ هم می شود و تعدادی از هنرپیشه های ما خودشان عامل این امور هستند.
به سوسول ها و ...... کاری نداریم که نظرشان مشخص است ، اما اگر شما  زن ها و دختران که مردها را بعنوان مرد می پسندید و شما مردها ی  ، مرد هم نظر و پیشنهادی دارید ، منتظریم تا عینا آن را منتشر کنیم ، مشروط بر آنکه قابل انتشار باشد.
مدیر مسئول -   بهمن 1396

منبع : گیلان 24

برچسب ها : جراحی بینی پزشکان ماهواره فضای مجازی ایران مردها تعصب غیرت

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است