به میمنت دهه فجر انقلاب،

35 هزار نفر در 66 روستای گیلان صاحب آب شرب شدند

گیلان 24 : مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان گفت:، همزمان با ایام   الله دهه فجر امسال به بیش از 35 هزار نفر در 66 روستای استان با اعتباری بالغ بر 380 میلیارد ریال آبرسانی شد.

محبعلی رنج ور، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان گیلان در آیین بهره برداری از طرح تامین آب آشامیدنی روستای نهزم شهرستان شفت، با اشاره به اینکه همزمان با ایام الله دهه فجر به بیش از 35 هزار نفر در 66 روستای استان با اعتباری بالغ بر 380 میلیارد ریال آبرسانی شد، گفت: به منظور تامین آب شرب این جمعیت روستایی گیلان 580 کیلومتر لوله گذاری خطوط انتقال و توزیع اجرا، 7 واحد ایستگاه پمپاژ و یک هزار و 680 مترمکعب مخزن احداث، 3 حلقه چاه حفر و 2 دهنه چشمه بهسازی صورت گرفت.
 
وی با بیان اینکه با آبرسانی به این روستاها شاخص بهره مندی گیلان از آب شرب روستایی 1.69 درصد افزایش یافت و به عدد 76.37 درصد رسید، درخصوص طرح تامین آب آشامیدنی روستای نهزم نیز، اظهار کرد: در راستای این طرح که در مدت 6 ماه به اجرا درآمد، به بیش از 550 نفر از ساکنان این روستا آبرسانی شد.
 
این مقام مسئول، اعتبار هزینه شده برای اجرای طرح مذکور را بالغ بر 16 میلیارد و 500 میلیون ریال اعلام کرد و افزود: برای این کار یک ایستگاه پمپاژ، یک چاه و 16 کیلومتر لوله گذاری اجرا شد.
 
مدیرعامل آبفار گیلان اظهار کرد: هم اینک شاخص بهره مندی روستاهای شهرستان شفت از نعمت آب شرب سالم 69.06 درصد بوده و لذا برنامه های خوبی برای رشد این شاخص در شهرستان پیش بینی شده است.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : دهه فجر گیلان آبرسانی روستایی آبفار

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است