آخرین تصمیم دست اندرکاران،

خداحافظ پایان نامه های کارشناسی ارشد

نشریه واکنش و شبکه خبری گیلان 24: براساس تصمیم های جدید که از سوی مسئولان آموزشی وزارت علوم اتخاذ شده است، از سال اینده دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد نیازی به ارائه پایان نامه نخواهند داشت.


این تصمیم به نظر دانشجویان این مقطع شاید به میزان 95 درصد مثبت و شایسته است و پنج درصد با اما و اگرهایی با این تصمیم برخورد می کنند.!
95 درصدی که موافق حذف پایان نامه کارشناسی ارشد در پایان تحصیلات دو ساله هستند، اغلب دانشجویان هستند و در این راستا موضوع را  مرتبط با خرید و فروش پایان نامه ها، تشکیل تیم های در تهران و بسیاری از استان های برای تهیه و تنظیم پایان نامه و جهت یابی پایان نامه ها به سمت تجارت پر سود هم چنین عدم کارآمدی 99 درصد پایان نامه های به صورت عملیاتی، راه افتادن بازار مکاره در این عرصه، شکستن حرمت علم و تحقیق و نظایر آن است.
اشکال پنج درصدی با اما و  آگرها مربوط به استادان شایسته ای می شود که از مسیر پایان نامه بخشی از ناچیز بودن پرداخت های دانشگاهی شان تامین می شد و به عبارتی محل در آمد معقولی بود و البته قابل تعریف است.
هنوز جزییات این طرح کاملا مشخص نشده است و باید تا اسفند ماه منتظر ماند، اما هر چه هست مسئولان مصمم بوده و به طور رسمی اعلام کرده اند به زودی به پرونده پایان نامه های تحصیلی کارشناسی ارشد مهر باطل زده می شود.
قرار است دانشگاه ها در سراسر کشور  بنا به تصمیم درون سازمانی به جای پایان نامه ها 2 درس 2 واحدی منظور کنند و یا آنکه یک کار عملی موثر و مفید به دانشجویان بدهند.  
در این باره نگارنده طرح و نظارتی دارد که پس از اجرایی شدن این تصمیم ، منتشر می شود و البته شما عزیزان استاد و دانشجو چنانچه در این خصوص نظر، پیشنهاد، انتقاد و تحلیلی دارید با ما در میان بگذارید.  این نظرات با ارسال نشریه به وزارت علوم ، نهاد ریاست جمهوری و ....به بحث و بررسی گذاشته می شود.
از سوی دیگر برای تنویر افکار عمومی به خصوص در سطوح دانشگاهی هم نظر بدهید تا قبل از عملیاتی شدن این تصمیم ، شاید راهکار دیگری چاره اندیشی شود.
آدرس ایمیل برای ارسال متن و مطالب شما عزیزان mohammadpour3650@yahoo.com

منبع : گیلان 24

برچسب ها : پایان نامه کارشناسی ارشد حذف شدن دانشگاه ها استادان دانشجویان نظرات

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است