دانشگاه آزاد رتبه نخست تولید علم و پژوهش کشور را داراست

گیلان 24: رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به خدمات دانشگاه آزاد اسلامی در مسیر توسعه کشور، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی دارای رتبه یک در تولید علم در کشور است.

دکتر فرهاد رهبر در مراسم تکریم رئیس و معارفه سرپرست جدید دانشگاه آزاد اسلامی گیلان، در سالن اجتماعات اين دانشگاه با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی گیلان طی سالیان اخیر دارای رشد آموزشی و پژوهشی خوبی بوده است، اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی شجره طیبه‌ای است که درخت آن در کشور و منطقه تنومند شده است.
 
وی با اشاره به خدمات دانشگاه آزاد اسلامی در مسیر توسعه کشور، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی دارای رتبه یک در تولید علم در کشور است.
 
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به فارغ التحصیلی بیش از 5 میلیون دانشجو از دانشگاه آزاد اسلامی، تصریح کرد: استان گیلان 130 هزار فارغ التحصیل دانشگاه آزاد اسلامی دارد.
 
رهبر با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی، نسل اول و دوم خود را پشت سر گذاشته است، افزود: دانشگاه آزاد اسلامی در جایگاه نسل دوم دانشگاهی توانست موفقیت‌های چشمگیری را به ثبت برساند و اکنون در جایگاه نسل سوم دانشگاه‌ها بدنبال پیدا کردن راه حل‌های علمی برای رفع مشکلات جامعه است.
 
وی با بیان اینکه توقع امروز مردم حل مشکلات جامعه با ارائه راهکارهای علمی و پژوهشی است، افزود : دانشگاه آزاد اسلامی در مسیر نسل سوم دانشگاه‌ها رویکرد حل مسئله و کارآفرینی را سرلوحه امور قرار داده است .
 
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه گیلان استان زرخیز است، گفت: توسعه استان گیلان میسر نیست مگر اینکه با علمی کردن اقتصاد و کشاورزی بتواند توان تولید و صنعت را افزایش دهد.
 
وی گیلا ن را دارای مزیت‌های فراوانی بیان کرد و افزود: باید پتانسیل‌های استان از بالقوه به بالفعل تبدیل شود و این با همکاری دانشگاهیان و صنعت محقق خواهد شد .
 
رهبر با تاکید بر اینکه باید رابطه خوبی میان دانشگاه و صنعت برقرار شود، ادامه داد: دانشگاهیان متخصصان جامعه هستند و باید درد جامعه را با علم و تحقیق درمان کنند .
 
وی، بیکاری، گرانی و غیره را از مشکلات جامعه امروز دانست و یادآور شد: جامعه دانشگاهی باید برای حل این مشکلات بیش از پیش همت گمارند .

منبع : گیلان 24

برچسب ها : دانشگاه آزاد علم رتبه دکتر فرهادی رشت معرفی رئیس دانشگاه

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است