استاندار:

پژوهشگر باید از کپی کردن فاصله بگیرد

گیلان 24: استاندار گیلان گفت: بخش عمده کارهای پژوهشی به درد کسی نمی‌خورد و پژوهشگر باید از کپی کردن فاصله بگیرد

مصطفی سالاری امروز در همایش تقدیر از پژوهشگران و فناوران برتر استان که در سالن الغدیر استانداری گیلان هم اکنون در حال برگزاری است، گفت : رشد و توسعه استان را در اولویت کاری خود داریم تا با بالاترین بازدهی در هر حوزه‌ای گام برداریم.
 
وی افزود: تحقق این امر مشارکت همگان را می‌طلبد و نگاه علمی باید به کمک نهادهای اجرایی در گیلان بشتابد.
 
استاندار گیلان از تدوین برنامه‌های اولیه در زمینه توسعه و پژوهش خبر داد و ادامه داد: مباحث علوم انسانی باید بیش از بیش باید پرداخته شود.
 
وی با بیان اینکه مسائل کلان‌تر باید بهتر شناخته شوند و سهم علوم انسانی نباید کوچک و کمرنگ باشد، خاطر نشان کرد: در حوزه آزمایشگاه خوب کار می‌شود، اما در حوزه انسانی نیاز به کارهای بزرگتر داریم و نباید از آن غافل بشویم.
 
سالاری تصریح کرد: آمادگی داریم در حوزه بروکراسی پژوهشگران نظر بدهند و راهکار ارائه دهند تا آسیب ها رفع شوند.
 
وی با اشاره به تشکیل اتاق فکر و پیوند دانشگاه با توسعه استان گفت: به مسائل استان با توجه به ظرفیت‌های استان برنامه‌ریزی می‌شود.
 
دکتر مصطفی سالاری گفت: در حال حاضر 28 کمیته تخصصی تشکیل شده است، تا بعد از تدوین برنامه نظارت داشته باشیم و برای بخش‌های مختلف به صورت اختصاصی به حوزه ها توجه کرده‌ایم.
 
وی خاطر نشان کرد: موضوعات پژوهشی را دانشگاهیان با دستگاهای اجرایی و مراکز تحقیقاتی می خواهیم اجرایی کنیم.
 
استاندار گیلان با اشاره به اینکه باید راهکارها واقع‌بینانه باشد و با توجه به امکانات استان ارائه شود، تصریح کرد: بخش عمده کارهای پژوهشی به درد کسی نمی‌خورد و لازم است، پژوهشگران باید از کپی پیست کردن فاصله بگیرد.
 
وی افزود: هم پژوهشگران و دستگاههای اجرایی مطالبه‌گری باشد و در بحث اختراعات توجه شود که  چه اختراعی قابلیت تجاری‌سازی دارد.
 
سالاری گفت: ثبت اختراع به معنای این نیست که هر کاری برجسته برای تجاری سازی است و این امر نباید ما را گمراه کند

منبع : گیلان 24

برچسب ها : استاندار پژوهش کچی کردن

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است