رئیس جهاددانشگاهی گیلان:

پژوهش و فناوری نباید انحصاری شود

گیلان 24 و نشریه واکنش: رئیس جهاددانشگاهی گیلان، با بیان اینکه پژوهش و فناوری نباید انحصاری شود، گفت: تحقق اقتصاد دانش بنیان در گرو توسعه فعالیت های پژوهشی است.

 ، مهندس جمشید رسایی در جلسه شورای علمی پژوهشکده محیط زیست جهاددانشگاهی، با بیان اینکه 4 لغایت 11 آذر 96 به نام هفته پژوهش نامگذاری شده است، گفت: مهمترین رسالت هفته پژوهش، تلاش در جهت تغییر نگاه به پژوهش و فناوری در اذهان تمام اقشار جامعه خصوصا مسئولان است.

 
رئیس جهاددانشگاهی استان گیلان افزود: محققان، پژوهشگران، دانشجویان و دانش آموزان در این مسیر بیشترین اثرگذاری را می توانند داشته باشند.
 
وی تصریح کرد: هفته پژوهش می تواند به رویدادی بزرگ و مهم در کشور تبدیل شود؛ اگر براساس فرمایش مقام معظم رهبری، اقداماتی اساسی در جهت به ‌وجود آوردن نهضت تولید علم با پژوهش، تحقیق و فناوری انجام دهیم.
 
رسایی، با بیان اینکه موتور محرک توسعه و پیشرفت کشور علم و فعالیت های علمی است، اظهار کرد: تعالی علم هم با پژوهش‌های متنوع در تمام زمینه‌های اجتماعی، فرهنگی، علمی و اقتصادی ممکن خواهد شد.
 
این مقام مسئول، هفته پژوهش را فرصتی مغتنم برای شناسایی و بیان مسائل، مشکلات و چالش های پیش روی فعالیت های پژوهشی دانست و یادآور شد: در قرن حاضر یکی از شاخص های توسعه یافتگی، میزان پژوهش و فناوری هر کشور است و این عامل گاهی باعث جداسازی کشورهای غنی از کشورهای فقیر می شود.
 
عضو هیات علمی جهاددانشگاهی با بیان اینکه تحقق اقتصاد دانش بنیان در گرو توسعه فعالیت های پژوهشی است، خاطرنشان کرد: ایجاد بستر برای عرضه دانایی و بهینه سازی ارزش افزوده یافته های علمی و پژوهشی، منجر به رشد اقتصاد، فناوری و خدمات در جامعه خواهد شد لذا پژوهش از اساسی‌ترین نیازها برای نیل به پیشرفت و توسعه همه جانبه کشورهاست و قدرت و استقلال کشورها بر پژوهش و تولید علم استوار خواهد بود.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : جهاد دانشگاهی پژوهش انحصاری رسایی

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است