دکتر فاضلی، ۱۳آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۸

رسانه های گیلان در جذب مخاطب موفق بوده اند

گیلان 24: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان گفت: رسانه های مکتوب و مجازی این استان با ارائه محصولات خبری فاخر و ارزشمند، در سال های گذشته در جذب مخاطب موفق بوده اند.

به نقل از  روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، فیروز فاضلی در بازدید از غرفه مطبوعات گیلان در بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری های کشور در مصلی تهران اظهار داشت: ٢٦٢ نشریه مکتوب و ٩٩ پایگاه خبری در استان گیلان فعال است و فعالیت آنها به عنوان چشمان بیدار جامعه در سرعت و کیفیت انتقال اطلاعات چشمگیر است.
 
وی با اشاره به اینکه صنعت چاپ و نشر در استان گیلان از وضعیت مطلوبی برخوردار است، افزود: دستگاه هشت رنگ برای چاپ نشریات گیلان خریداری شد و در حوزه زیبایی شناختی نشریات، موثر خواهد بود.
 
فاضلی با بیان اینکه نشریات استانی، یارانه مطبوعاتی خود را از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پیگیری کنند، خاطرنشان کرد: بر اساس سیاست های وزارت ارشاد، مطبوعات به مرور از یارانه منفک خواهند شد تا به صورت مستقل درآمدزایی کنند.
 
بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها از جمعه ٥ لغایت ١٢ آبان با شعار «رسانه های آزاد، انسجام اجتماعی و پیشرفت ملی» با حضور بیش از ٩٤٠ رسانه در مصلی امام (ره) تهران برگزار شد.
نگاه رسانه:.
مطبوعات استان گیلان با وجود همه شایستگی و تلاش و تعددشان در کشور  از سال 1394 هیچ گونه یارانه ای از وزارت ارشاد دریافت نکرده است " در حالی که  گفته شده رقم های قابل قبولی به مطبوعات در تهران پرداخت می شود> در شرایطی که معاون مطبوعات در همان سال و سال 95 با وعده های هزینه های مطبوعات را با  تعهد کردن نسبت به پرداخت حق بیمه خبرنگاران برای مسئولان رسانه ها افزایش داد.
مدیران رسانه ها از یک سو به اعتبار سخنان معاون وزیر خبرنگاران خود را بیمه کرده اند تا درصد بالابی از آن به حساب شان واریز شود و از سوی دیگر نه تنها ریالی دریافت نکرده اند بلکه هزینه انتشارو  توزیع هر سه ماه یکبار افزایش می یابد.
هم اکنون درصدی از مطبوعات گیلان از جمله یک یا دو روزنامه ، چند هفته نامه و دهها نشریه دیگر با انتشار مختلف از نظر مالی و مادی توان انتشار ندارند و این مساله به فرهنگ جامعه لطمه زیادی خواهد زد..

منبع : گیلان 24

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است