رئیس دانشگاه گیلان

شرایط خوابگاه دانشجویی در گیلان مطلوب نیست

گیلان 24: رئیس دانشگاه گیلان با بیان اینکه ۴۵ درصد دانشجویان دانشگاه گیلان غیربومی هستند گفت: با توجه به آمار دانشجویان در دانشگاه گیلان وضعیت برخورداری از خوابگاه در دانشگاه گیلان مطلوب نیست.

احمد رضی  در نشست خبری در رشت با اشاره به اینکه امسال 4 هزار و 500 دانشجو در دانشگاه گیلان ثبت‌نام کردند اظهار داشت: دانشجویان دانشگاه گیلان ظرفیت‌های مطلوب استان گیلان هستند.
 
رئیس دانشگاه گیلان با بیان اینکه این میزان دانشجو در 64 رشته کارشناسی، 166 رشته کارشناسی ارشد و 93 رشته دکتری ثبت‌نام کردند گفت: علاوه بر دانشجویان مذکور، دانشگاه گیلان دانشجویان پست دکتری (فوق دکتری) هم دارد.
 
رضی با تاکید بر اینکه 10 رشته کارشناسی ارشد به‌صورت آموزش الکترونیکی در دانشگاه گیلان تدریس می‌شود خاطرنشان کرد: این دانشجویان بدون حضور در دانشگاه از طریق اینترنت به تحصیل می‌پردازند.
 
وی از تحصیل 70 دانشجوی خارجی در دانشگاه گیلان خبر داد و تاکید کرد:  امسال 58 درصد ورودی دانشجویان دانشگاه گیلان را دختران و 42 درصد را پسران تشکیل می‌دهند.
 
رئیس دانشگاه گیلان میزان تحصیل دانشجویان دختر را در دانشگاه گیلان بیشتر از دانشجویان پسر دانست و اظهار داشت: دانشگاه گیلان در تاسیس رشته‌های جدید به نیاز استان توجه ویژه می‌کند.
 
رضی دانشگاه گیلان را دانشگاهی مادر در استان گیلان عنوان کرد و با بیان اینکه دانشگاه گیلان به رشته‌هایی که مرز‌های دانش طی می‌کنند توجه ویژه دارد گفت: رشته اقتصاد و برنامه‌ریزی شهری به تازگی در دانشگاه گیلان راه‌اندازی شده است.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : دانشگاه گیلان خوابگاه امکانات

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است