رئیس کل دادگستری استان گیلان:

امنیت پایداری در گیلان برقرار است

گیلان 24 و نشریه واکنش: رئیس کل دادگستری استان گیلان اعتقاد دارد: با تلاش و همدلی نیروهای انتظامی و دستگاه قضایی امروز امنیتی پایدار در استان گیلان فراهم است.

، احمد سیاوش‌پور  در گردهمایی مشترک روسای دادگستری و دادستان‌های استان گیلان با روسای انتظامی استان اظهار داشت: در سایه همدلی و براساس تکالیف قوه قضاییه و نیروهای انتظامی تلاش است در استان امنیتی پایدار را در مسیر توسعه اقتصادی به ارمغان آوریم.
 
رئیس کل دادگستری استان گیلان اشاره به اینکه گشایش اقتصادی و شتاب در سرمایه‌گذاری تنها در سایه امنیت محقق می‌شود بیان کرد: تحقق منویات مقام معظم رهبری در راستای اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال تنها در سایه امنیتی پایدار به بار می‌نشیند.
 
سیاوش‌پور با بیان اینکه با ایجاد امنیت پایدار باید بستری مناسب برای سرمایه‌گذار در استان فراهم کنیم خاطرنشان کرد: با تلاش و همدلی نیروهای انتظامی و دستگاه قضایی امروز امنیتی پایدار در استان گیلان فراهم است.
 
وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری و با تاکید بر اینکه امسال تمامی دستگاه‌ها از سوی ایشان ملزم به پشتیبانی و همراهی در راستای ضوابط قانونی با دولت هستند افزود: در راستای مقررات و قوانین باید موانع توسعه و سرمایه‌گذاری در استان گیلان برطرف شود.
 
رئیس کل دادگستری استان گیلان با بیان اینکه رفع موانع توسعه در استان تنها باید با رعایت قوانین صورت گیرد خاطرنشان کرد: حرکت در مسیر توسعه اگر بر مبنای قوانین و مقررات انجام نشود به‌طور حتم زیان‌های گسترده‌ای را برای استان به بار می‌آورد.
 
سیاوش‌پور مهم‌ترین دغدغه موجود در کشور را مقوله اشتغال و اقتصاد عنوان کرد و با بیان اینکه امروز مقوله بیکاری بحثی نگران کننده محسوب شده و گریبان جامعه را گرفته است گفت: استان گیلان سرمایه عظیمی از جوانان توانمند دارد.
 
وی با تاکید بر اینکه با توجه به این سرمایه عظیم، استان نتوانسته فضایی   کسب و کار را به طور مطلوب برای جوانان فراهم کند خاطرنشان کرد: هیچ دستگاهی نمی‌تواند خود را در قبال این مقوله بی‌مسئولیت و مبرا جلوه دهد.
 
رئیس کل دادگستری استان گیلان با اشاره به اینکه باید بهتر از گذشته با همدلی و پشتیبانی بیشتر در جهت تامین امنیت و توسعه استان گام برداریم تاکید کرد: بیان نواقص و ضعف‌های استان باید در بین مسئولان ارشد استان گیلان به‌طور مداوم مطرح شود.
 
سیاوش‌پور با بیان اینکه موفقیت‌های حاصل شده در استان گیلان با تلاش و همدلی تمامی مجموعه‌ها در استان حاصل شده است تاکید کرد: استان گیلان همواره به دلیل دارا بودن مردمی فهیم و طبیعت خدادادی همواره به اندازه جمعیت ساکن خود مسافر و گردشگر دارد.
 
وی با تاکید بر اینکه با توجه به اقدامات گسترده در استان گیلان گردشگران کمترین نارضایتی را در راستای برقراری امنیت در استان دارند تصریح کرد: جرایم  خرد استان که بیشتر در راستای نزاع و برخورد‌های فیزیکی در استان صورت می‌گیرد به پایین آمدن آستانه تحمل افراد باز‌می‌گردد.
 
رئیس کل دادگستری استان گیلان خاطرنشان کرد: کاهش آستانه تحمل مردم ریشه در مباحث و مسائل اجتماعی دارد و این امر باید در حوزه پیشگیری به‌طور تخصصی بررسی شود.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : گیلان رئیس کل دادگستری انتظامی امنیت پایدار

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است