عامل 60 درصد سوانح گیلان راننده است

گیلان 24 و نشریه واکنش: فرمانده انتظامی استان گیلان با بیان اینکه عامل ۶۰ درصد حوادث رانندگی خود راننده ها هستند ،گفت: خودروها و جاده‌های سطح کشور عامل ۴۰ درصد از حوادث و سوانح رانندگی است.

سردار محمدرضا اسحاقی  در همایش پیام مهر در دبیرستان استعدادهای درخشان میرزاکوچک رشت با اشاره به گرامیداشت هفته ناجا و تسلیت ایام محرم اظهار داشت: هوش و ذکاوت از نعمات ذاتی خداوند به انسان است.
 
فرمانده انتظامی استان گیلان با بیان اینکه تنها برخی از دانش آموزان توانایی شکوفا کردن استعداد‌های خود را به‌صورت درخشان و نخبه دارند تاکید کرد: این افراد با بهره‌برداری صحیح از استعدادهای خود از دیگر افراد متمایز می‌شوند.
 
سردار اسحاقی با تاکید بر اینکه استعدادهای درخشان اگر با نور تقوا و سیره انبیاء و معصومین آمیخته شود انسانی موفق و سعادتمند را حاصل می‌شود افزود: این افراد در سایه خدمات‌رسانی نیروهای موفق و ارزشمند جامعه را تشکیل می‌دهند.   
 
وی با اشاره به اینکه یکی از برنامه‌های مدون نیروی‌انتظامی استان گیلان ارتباط مداوم و مستمر با دانش‌آموزان است تصریح کرد: تلاش است در برنامه‌های فرهنگی مختلف با تعامل و همکاری با دانش‌آموزان از نقطه نظرهای آنها استفاده کنیم.
 
 فرمانده انتظامی استان گیلان آمار حوادث رانندگی را از موضوعات و دغدغه‌های مهم حوزه ماموریت ناجا عنوان کرد و افزود: عامل 40 درصد از حوادث و سوانح رانندگی از خودروها و جاده‌های سطح کشور است.
 
سردار اسحاقی با بیان اینکه این دو عامل همه ساله با تلاش‌های گسترده در حال بهبود است تاکید کرد: رانندگان عامل 60 درصد حوادث و سوانح رانندگی هستند و این عامل تنها با فرهنگ‌سازی قابل بهبود است.
 
وی با تاکید بر اینکه آسیب‌ و عواقب بعداز تصادف همواره مخرب و تاثیرگذار است خاطرنشان کرد: ناتوانی و از دست دادن سرپرست خانواده در تصادف گاه موجب مشکلات اجتماعی و بزه‌کاری‌ها می‌شود.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : گیلان رانندگی فرمانده انتظامی اسحاقی راننده جاده خودرو

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است