نماینده مردم لاهیجان

مردم گیلان به زودی از آسیبهای سیل نجات نمی یابند

گیلان 24: نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل اعتقاد دارد، مردم استان گیلان از آسیب‌های وارده شده به آن‌ها در سیل به‌زودی نجات پیدا نمی‌کنند.

ذبیح‌الله نیکفر اظهار داشت: حداقل کاری که باید برای جلوگیری از ایجاد خسارات پس از هر بارش در شهر لاهیجان انجام داد لایروبی رودخانه‌ها و آبراه‌ها و عدم ساخت بنا در حریم رودخانه‌هاست.
 
وی با بیان اینکه در ساخت و سازهای صورت گرفته در شهر لاهیجان و استان گیلان به حریم رودخانه‌ها، نهرها و آبراه‌ها تجاوز می‌شود گفت: بناهای ایجاد شده در حریم آبراه‌ها مانع خروج آب از مسیر خود می‌شود.
 
نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تغییر کاربری‌های صورت گرفته در اراضی کشاورزی در استان گیلان خاطرنشان کرد: تغییر کاربری در اراضی کشاورزی مشکلات فراوانی را به‌وجود می‌آورد‌.
 
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه در سیل اخیر به محله دیزبن در محور اصلی لاهیجان به لنگرود خسارات فراوانی وارد شده است عنوان داشت: خسارات فراوانی به زیرساخت‌های روستایی وارد شده است و در برخی از جاده‌های روستایی شهر لاهیجان رانش زمین اتفاق افتاده است.
 
نیکفر با اعلام اینکه گاز 400 خانوار در روستاهای دیزبن و لیالستان قطع شده بود اعلام داشت: با تلاش‌های فراوان اداره گاز استان گیلان عملیات گازرسانی به خانوارهای این روستاها با سرعت انجام شد.
 
وی با اشاره به اینکه تلاش‌های زیادی توسط اداره راهداری استان گیلان، دهیاری‌ها و شوراهای شهر و روستا در استان گیلان صورت گرفته است بیان داشت: تلاش‌های صورت گرفته در وارد شدن هرچه کمتر خسارت به مردم استان گیلان موثر واقع شده است‌.
 
نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه خسارت‌های وارد شده در استان گیلان به خانوارهای گیلانی میلیاردها تومان وارد کرد گفت: خانوارهایی که در حاشیه شهرها سکونت داشتند صدمه بیشتری دیدند.
 
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه خسارات وارد شده در استان گیلان بسیار گسترده بوده است خاطرنشان کرد: قطعاً مردم استان گیلان از آسیب‌های وارده شده به آن‌ها در سیل روز گذشته به‌زودی نجات پیدا نمی‌کنند
منبع: تسنیم.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : لاهیجان تسنیم سیل مردم گیلان اسیب ها مسئولان

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است