خط آهن قزوین، رشت 3500 میلیارد بودجه نیاز دارد

گیلان 24 و نشریه واکنش: مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل گفت: هم‌اکنون ریل‌‌گذاری ۱۳۵ کیلومتر خط آهن قزوین-رشت انجام شده و اتمام عملیات تکمیلی این پروژه ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

خیرالله خادمی در بازدید از خط ‌آهن قزوین-رشت افزود: ‌ پیشرفت فیزیکی خط آهن قزوین-رشت هم‌اکنون به ۷۹٫۶ درصد رسیده در حالی که این رقم تا شهریور ماه سال ۱۳۹۲، ۴۵ درصد بوده است.
 
 وی در خصوص اعتبارات طرح افزود: تاکنون ۱۳ هزار و ۴۸۵ میلیارد ریال برای این پروژه هزینه شده است و به منظور تکمیل عملیات اجرایی، ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار دیگر نیاز است.
 
معاون وزیر راه و شهرسازی از اتمام ریل‌گذاری ۱۳۵ کیلومتر از مسیر خبر داد و اظهار داشت: عملیات تکمیلی نصب خط مسیر اصلی در حال انجام است و با اتمام ریل‌‌گذاری ۳۰ کیلومتر باقیمانده ریل به ایستگاه رشت خواهد رسید..
 
با بهره‌برداری از خط آهن ۱۶۴ کیلومتری در مسیر شمال-جنوب تردد مسافر و حمل کالا در این مسیر افزایش و با بهره‌برداری از این خط ریلی شهرستان‌های لوشان، منجیل، رشت و بندر انزلی به شبکه ریلی کشور متصل می‌شوند
سخنگوی دولت در سفر تابستان به گیلان اعلا م کرده بود که گیر این پروزه احداث زیر ساخت یک پل است و برای ریل گذاری مشکلی وجود ندارد.
امید آنکه صخنان دکتر نوبخت  به این معنا باشد که بودجه احداث 30 کیلومتر باقی مانده به گفته یک مسئول در حوزه حمل و نقل به سرعت تامین شود.
این خط آهن سالهاست که روی زمین مانده است و راه اندازی آن نقش اساسی در حمل بار و مسافر دارد که یکی از اثار این راه آهن کاهش تصادفات جاده ای و مرگ و میر مردم کشور مان و سفرهای ایمن تر  خواهد بود.  شایسته است که مدیر کشور دیگر به جای سخن و وعده به داد این پروژه مهم برسند. انشاء الله

برچسب ها : خط آهن رشت قزوین بودجه حمل و نقل

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است