با حضور معاون رئیس جمهوری در رشت، ۱۹خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱:۲۵

مراسم جشن 400 کارآفرین برتر برگزار شد

گیلان 24 و نشریه ی منطقه ای واکنش: مراسم جشن خودکفایی بیش از 400 کار آفرین کمیته امداد حضرت امام "ره " استان گیلان شب پنج شنبه در تالار ماه عسل برگزار شد.در این مراسم که سه تن از نمایندگان مردم شهرستان رشت و استانه اشرفیه ، مدیران کل سازمان ها و چند تن از مدیران بانکهای استان حضور داشتند، دکتر محمدی مدیر کل کمیته امداد امام استان گیلان اعلام کرد:  در بخش اشتغالزایی و خانه دار کردن مدد جویان این نهاد در سال 1395 گیلان مقام برتر کشوری را کسب کرد. وی تصریح کرد: کسب این مقام اولی با کمک بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برای اجرای زیر ساخت ها بخش مسکن به خصوص در مناطق روستایی و مدیران برخی از شبکه های بانک در اعطای تسهیلات میسر شد.
دکتر نوبخت:
راه آهن قزوین، رشت قبل از مهر به بهره برداری می رسد
دکتر محمد باقر نوبخت معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه در این نشست با محکوم کردن جنایات افراد داعشی در تهران و ارتباط آن با کشتار منافقین کوردل در ماه رمضان سال 59 و 60 یاد آور شد: مردم دین باور و آگاه ما همیشه در صحنه های گوناگون حضور داشته اند و پاسخ این جنایات را مانند جنایت های سال های نخست پیروزی انقلاب اسلامی می دهند.
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در خصوص پروژه راه آهن رشت، قزوین هم توضیح داد، تنها یک  پل چند متری به علت تامین آهن الات مخصوص آن معطلی این خط آهن است و امید واریم قبل از پایان فصل تابستان این خط آهن افتتاح شود.
دکتر نوبخت هم چنین برای کمک به اشتغالزایی مددجویان و نوعرسان و موضوع خودکفایی نسبت به پرداخت 220 میلیارد ریال در روزهای آینده تعهد کرد.
مهندس جعفر زاده نماینده مردم رشت،
در انتخابات ریاست جمهوری، مردم گیلان مقام اول را داشتند
نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی هم در این مراسم با تقدیر از توجهات خاص دکترنوبخت نسبت به استان گیلان اظهار کرد: مردم استان با هشیاری و حضور درصحنه نشان دادند که مقام نخست شرکت و رای به دولت تدبیر را داشتند. وی متذکر شد، اکنون نوبت دولت است که به این مردم خوب و صمیمی و وفادار توجه و خدمت بیشتری کند.
معاون اشتغال کمیته امداد کشور،
میزان کمکهای دولت به این نهاد بیش از 3 برابر شده است
معاون حوزه اشتغال کمیته امداد امام کشور هم در این نشست اعلام کرد: دولت یازدهم در سالهای گذشته کمکهای بسیار ارزشمند با عنایات ویژه دکتر نوبخت به این نهاد کرده است و براساس بودجه سال 1395 میزان کمک های دولت به بخش اشتغال کمیته امداد که در دولت های قبل تا 15 درصد بود ،  در سال جاری به 52 درصد افزایش یافته  که قابل تقدیر و تجلیل است
محمد امين معاون اشتغال و خودكفايي كميته امداد امام خميني كشور نيز در اين مراسم ضمن تاكيد بر خودكفايي اقتصادي مددجويان كميته امداد امام خميني (ره )افزود:به گفته رهبر كبير انقلاب إسلامي ايران ؛ كار امداد مدد به حيات است ،مدد به كار است ،مدد به زندگي حيات بخش است.وي افزود: در سال ٩٥كميته امداد در مجموع ٢٤٠هزار خانوار تحت حمايت خودرا پس از به استقلال رسيدن اقتصادي از بدنه خود جدا كرد..
وی بر توجه به شغل های کوچک  در کشور و بیش از آن برای مددجویان با هدف خودکفایی اقتصادی تاکید کرد و متذکر شد:  سال گذشته از محل عرصه صنایع دستی به خصوص فرش دستباف ، مدد جویان این نهاد 220 میلیارد تومان در آمد داشتند. این مقام مسئول در کمیته امداد کشور یاد آور شد: بخشی از این فرش های دستباف به کشورهای مختلف صادر و مورد استقبال قرار گرفته است.
در پایان این نشست که با افطاری همراه بود ،  از نمایندگان مددجویان خودکفای کمیته امداد حضرت امام استان گیلان تقدیر و لوح سپاس به دست معاون رئیس جمهوری به آنها اهداء شد.
هم چنین در این مراسم عده ای مسئولان بانکی وشرکت کنندگان هزینه سرپرستی تعدادی ا ز کودکان یتیم را بر عهده گرفتند
س - شیرزادی
.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : کمیته امداد،گیلان،جشن خودکفایی،ماه رمضان،دکترنوبخت،

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است