دانشگاه آزاد رشت گیاهان دارویی می کارد

گیلان 24 و نشریه واکنش: یک هکتار از زمین های کشاورزی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت به کشت گیاهان دارویی کمیاب اختصاص یافت

 


 قرار داد همکاری مشترک بين شرکت دانش بنیان ترانه های شفابخش طبیعت و دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت با حضور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان منعقد شد.
دکتر علیرضا امیرتیموری دبیر هیات امناء و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان ضمن اعلام این خبر گفت: در راستای سیاست های دانشگاه آزاد اسلامی در رشد درآمد های غیر شهریه  و تولید علم نافع، دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت با داشتن بستر و ظرفیت های لازم جهت کشت گیاهان دارویی اقدام به انعقاد قرارداد همکاری با شركت ترانه هاي شفابخش طبيعت كه از شركتهاي دانش بنيان پارك علم و فناوري دانشگاه آزاد اسلامي است، کرده است.
وی ادامه داد: در حال حاضر دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت در زمینی به مساحت یک هکتار شروع به کشت نوعی گیاه دارویی کمیاب به نام آب بشقابی کرده است که این نوع از گیاهان دارویی در اقلیم و شرایط جغرافیایی استان گیلان به خوبی رشد می کند.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان خاطر نشان کرد: بر اساس این قرارداد قسمتی از درآمد حاصل از فروش محصولات تولیدی به دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت اختصاص خواهد یافت .
به گزارش روابط عمومی وا طلاع رسانی دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان،  امیرتیموری اظهار امیدواری کرد: با توجه به ايجاد زيرساختهاي لازم و پیش بینی اقدامات زمانبندی شده خواهیم توانست در آینده ای نزدیک در جهت تولید انبوه این گیاه و نمونه های گیاهی کمیاب دیگرمنطقه در دو واحد رشت و لاهيجان اقدام کنیم که حاصل این حرکت بسیار گسترده تولید گیاهانی خواهد بود که علاوه بر جلوگیری از خروج ارز از کشور، در جهت کمک به رشد علوم دارویی کشور نيز مفيد خواهد بود

منبع : گیلان 24

برچسب ها : گیاهان دارویی، کمیاب، دانشگاه آزاد، گیلان، رشت، شرکت دانش بنیان،شفابخش،

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است