ناکارآمدی بانک های خصوصی در گیلان،

انتقاد استاندار از عملکرد بانکهای خصوصی

نشریه واکنش و شبکه خبری گیلان 24: استادار گیلان با انتقاد از نقش کمرنگ بانکهای خصوصی در توسعه استان گفت: بانک‌های خصوصی فقط در حدود یک درصد برای گیلان اثربخشی داشتند.

محمدعلی نجفی عصر امروز در نخستین نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه‌  استان گیلان در سال جدید در سالن اجتماعات شهید انصاری استانداری اظهار کرد: نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه‌ی استان عصاره‌ای از کارگروه‌های تشکیل‌شده به‌صورت تخصصی است که برای کاربردی و اجرایی کردن آن تصمیمات در این جلسه بحث و بررسی می‌شود.
 
وی بابیان اینکه انتظارات و مطالبات مردم در جلسات شورای برنامه‌ریزی موردتوجه قرار می‌گیرد گفت: انتظار ما بر این است حداقل دو جلسه در ماه  جلسه کارگروه‌های تخصصی برگزار و با اقدامات کارشناسی دقیق، موانع و مشکلات پیش‌رو به جلسات شورای استانی ارجاع داده شود.
 
استاندار گیلان با اشاره به ایجاد سامانه‌ی یکپارچه مدیریت املاک کشور به‌صورت پایلوت در گیلان، البرز و کرمان افزود: این سامانه به منظور رعایت حقوق شهروندی و جلوگیری از فساد اداری، کاهش مراجعات مردم به ادارات و پاسخگویی دقیق و خدمت بیشتر به آنان از موارد در نظر گرفته شده است.
 
وی با انتقاد از عملکرد سازمان بنادر و کشتی‌رانی پس از احیای بندر تجاری آستارا تصریح کرد: متأسفانه پس‌ازاین اقدام، سازمان بنادر و دریانوردی در خصوص پویایی این منطقه بسیار کمرنگ عمل کرد که انتظار ما بر این است این موضوع و همچنین مناطق ویژه‌ی دیگر همچون چمخاله با جدیت هرچه‌تمام‌تر پیگیری و سازمان بنادر و دریانوردی کشور با دید وسیع‌تر نسبت به رفع مشکلات موجود اقدام کند.
 
نجفی با اشاره به اینکه امنیت بانک‌های خصوصی توسط دولت حفظ می‌شود گفت: متأسفانه بانک‌های خصوصی در سال‌های گذشته با انباشت منابع سرمایه‌گذاری مناسب در داخل استان ندارند و این منابع را در جاهای دیگر خرج می‌کنند و هر زمان که مشکلاتی برای آنان حادث شود مدیران استانی برای رفع آن باید ورود پیدا کنند.
 
وی بابیان اینکه در سال گذشته بانک‌های خصوصی فقط در حدود یک درصد برای گیلان اثربخشی داشتند افزود: با تکلیفی که انجام می‌گیرد در سال جاری باید از ظرفیت بانک‌های خصوصی بیش‌ازپیش بهره‌مند و با رعایت قانون نسبت به دریافت طلب‌های مردم از آ‌ن‌ها اقدام شود.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : گیلان، استاندار، بانک ها، خصوصی، ناکارآمدی،

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است