مدیر کل صدا و سیمای گیلان خبر داد، ۷خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۸:۰۸

تهیه و تولید ویژه برنامه های ماه مبارک رمضان

'گیلان 24 و نشریه واکنش: مدیرکل صدا و سیمای مرکز گیلان گفت: صدا و سیمای مرکز گیلان به منظور بهره مندی هرچه بهتر مخاطبان از ماه پر خیر و برکت رمضان ویژه برنامه هایی را در دست تهیه و تولید و پخش دارد.

 


به گزارش نشریه ی منطقه ای واکنش و شبکه خبری گیلان 24 به نقل از  روابط عمومی صدا و سیمای مرکز گیلان ، مهندس ظهیری با تاکید برفراهم نمودن فضای معنوی و پرنشاط در برنامه ها گفت : صدا و سیمای مرکز گیلانطبق برنامه ریزیهای صورت گرفته و برگزاری جلسات متعدد با معاونتهای صدا، سیما و خبر ،سعی کرده با افزایش کیفیت برنامه ها و تهیه برنامه های متنوع با موضوعات مختلف حال و هوای معنوی و پر نشاطی را بر سر سفره های سحر و افطار روزه داران و موجبات رضایتمندی هر چه بیشتر مردم استان را فراهم کند .
 
مدیرکل صدا و سیمای مرکز گیلان با بیان اینکه شبکه باران در ماه مبارک رمضان  امسال با  5 ویژه برنامه  بینندگان خود را همراهی خواهد کرد برنامه های: « ترنم باران »ویژه احکام ،« ماه مهربانی» ،« نسیم سحری » ،« جزءخوانی قرآن کریم» و « تفسیر قرآن آیت الله قربانی» را به عنوان ویژه برنامه های سیمای مرکز گیلان در ماه مبارک معرفی نمود.
 
وی به تشریح این برنامه ها پرداخت و تصریح کرد: « ترنم باران» ویژه برنامه احکام ماه مبارک هر روز  قبل و بعد از اذان ظهر ، پخش                  « جزءخوانی قرآن کریم » در مصلی بزرگ شهر رشت هر روز ساعت 14:30 به مدت60 دقیقه ، « تفسیر قرآن آیت الله قربانی» در ایام ماه مبارک از ساعت21 به مدت 30 دقیقه ، برنامه افطار ی « ماه مهربانی » هر روز ساعت 19:45به مدت 60 دقیقه ، « نسیم سحری» ویژه برنامه سحر هر روز از ساعت 3:15 بامداد به مدت 60 دقیقه از شبکه باران پخش می شود. مدیرکل صدا و سیمای مرکز گیلان حضور حجت الاسلام و المسلمین قرائتی رئیس ستاد اقامه نماز کشور در برنامه افطار و ضبط سخنان ایشان را از ویژگیهای برجسته برنامه افطار ماه رمضان 96 سیمای مرکز گیلان عنوان کرد .
 
مهندس ظهیری با اشاره به برنامه های رادیو گیلان گفت: رادیو گیلان نیز با تولید  5 برنامه « نان و خرما» ،« تمنای وصال» ،« ترتیل خوانی قرآن کریم» ، « تفسیر قرآن آیت الله قربانی» و « سخنان ائمه جمعه استان » سعی دارد بر نشاط معنوی مخاطبان بیافزاید.
 
مدیرکل صدا و سیمای گیلان با تشریح برنامه های رادیو  افزود: « نان و خرما  » ویژه افطار هر روز از ساعت 19به مدت 120دقیقه ،                  « تمنای وصال » ویژه سحر هر روز از ساعت2:30بامداد به مدت 120 دقیقه ، « ترتیل قرآن کریم » به طور زنده از ساعت 14:30از مصلی بزرگ رشت به مدت60 دقیقه ، « تفسیر قرآن آیت الله قربانی » هر روز از ساعت 17 به مدت 30 دقیقه و « سخنان ائمه جمعه» هر روز از ساعت 5:30 بامداد به مدت 30 دقیقه رمضان از رادیو گیلان پخش خواهند شد.
 
وی تهیه گزارشهای خبری با موضوع آداب و رسوم مردم گیلان در ماه رمضان، پوشش مراسم و مناسبت های این ماه مبارک و بخش گفتگوی ویژه با حضور کارشناسان و میهمانان را در بخش خبری مرکز گیلان عنوان کرد.
 
مهندس ظهیری در ادامه با اشاره به تهیه برنامه هایی در لیالی قدر خبر داد و تصریح کرد: معاونتهای صدا، سیما و خبر شبهای قدر نیز به طور ویژه مراسم معنوی احیا و عزادارای روزه داران عزیز استان در این ایام را پوشش خواهد داد.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : ماه مبارک رمضان، صدا و سیما،گیلان، برنامه های ویژه، مدیر کل،

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است