تنوع نعمت یا نغمت!؟ ۳خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۹:۰۵

شورای پنجم شهر رشت فوق العاده متنوع است !

بی مقدمه شاید این خوش اقبالی و شاید هم از بد اقبالی مردم رشت است که همیشه شاهد تیم شورایی خاصی هستند .

اساسا  شوراهای شهر و روستا که تجربه جهانی و در همین کشور همسایه ما ترکیه وجود دارد ، از دوره دولت اصلاحات کلید خورد و هدف آن نظارت بر مدیریت شهری بود و اینکه به عقل جمعی کار شهروندان بهتر و سریع تر انجام شود. شاید در بعضی از  مناطق شهری و روستایی چنین شد ، اما در شهر رشت به گمان نگارنده تا کنون کمتر شاهد راحتی و آسایش مردم در ارتباط با شورا ها بوده ایم.

به دوره های اولیه  شورای شهر رشت مرکز استان گیلان خیلی کاری نداریم و اساسا خیلی اطلاعات  روشنی حداقل در دست  ما نیست ، اما از زما نی که به گیلان و شهر رشت مهاجرت کردم ، اخبار مربوط  به  اختلاس اعضای شورای شهر و شهردار  وقت و برخی واسطه ها لحظه ای ما را در رسانه آرام نگذاشت.
اختلاسی که خبر آن جهانی شد و شبکه های بیگانه تا مدت ها خوراک علیه شورا و شهرداری مرکز استان گیلان " شهر رشت " در اختیار داشتند.! اینکه آن افراد هم اکنون کجا و در چه وضعیت مالی و بعضا مسئولیتی هستند ، بماند.
انتخابات دوره چهارم برگزار شد و با توجه به تنوع افرادی که در آن شورا بود، احساس کردیم که این دوستان برای خدمت آمده اند " نمی گوییم چنین نکردند" ، اما آنقدر در شورای چهارم در گیری و اختلاف و گاه به گفته رسانه ها و شهروندان زد و بند  و درگیری های لفظی وجود داشت و شهرداری که خودشان با تحقیق و تفحص انتخاب کرده بودند هر ماه یکبار بار در صحن شورای برای پاسخگویی حاضر می شود . .... که رشتی ها نسبت به شورا و مدیریت شهری بی تفاوت شده و ترجیح  دادند از شورا چیزی نخوانند و نشنوند. در همین گیر و دار بود که شهردار بدون توجه به بسیاری از تذکر ها و اخطارها در سطج شهر کارهایی کرد که پیاده راه فرهنگی، سرای محلات، بازارچه ها، پارک های جدید و ....تا حد زیادی از نابسامانی های پوشش داد.
انتخابات پنجم که در روز جمعه 29 اردیبهشت ماه برگزار شد ، الحق و الانصاف  برای شورای شهر رشت " نور بالای نور "  شده است ، چرا که از همه طیف و قشری، سنی و منصبی  در میان همین 11 نفر حضور دارند.
متحیر مانده ایم که این افراد قرار است چگونه با هم کار کنند و حالا هم که شایعه انتصاب شهردار جدید در رسانه ها رو به گسترش است ، موضوع جالب تر هم شده است.!؟
اعضای شورای کنونی شهر رشت از سرلیست جناح اصلاح طلب ها " حاج احمد رمضانپور " بگیرید تا یک صاحب کارخانه ، یک رئیس اتاق اصناف گیلان و نایب رئیس اتاق اصناف کشور گرفته تا دو عضو قبلی شورای شهر ، یک مجری و گزارشگر صدا و سیما و یک پاکبان که این آخری دیگر جای بحث و بررسی بسیاری دارد ، به راستی که این شورای شهر رشت را خارق العاده کرده است.
به موازات انتخاب  این اعضای خوش نقش و متنوع  که بیش از 14 تا حدود 28 هزار رای آورده اند،  از افراد سرشناس  و چهره هستند که  در این دوره رای نیاورند که این دیگر در  نوع خود جالب و محل تحلیل و تفسیر فراوانی دارد که انشاء الله در شماره های آینده در این خصوص  مفصل مسائلی به آگاهی می رسانیم. تلاش خواهیم کرد با یکایک اعضای شورا مصاحبه هایی هم انجام بدهیم
کلام آخر اینکه ، بسیار امیدواریم این شورای خاص انباشته از نعمت و خدمت برای مردم خوب مرکز استان گیلان باشد و در هر حرکتی با مردم مشورت داشته باشند و تصمیم ها در اتاق های در  بسته گرفته نشود. " کاری که همه مدیران استان باید به کمک روابط عمومی ها انجام دهند"!!.
در حوزه اطلاع رسانی هم شورا ی پنجم فعال تر ورود کند و بیشتر به اخبار امید بخش توجه کند و اگر رسانه ای  به هر علت و عللی مشکل سازی می کند، چاره اندیشی شود." هر کس که باشد" .
مدیریت نشریه واکنش، شبکه گیلان 24 آماده کمک ه این شورای متنوع است و انشاء الله همه کمک کنند که شورا در آرامش در مسیر خدمت به مردم و رفاه شهروندان گام های موثری بردارد.
.
                                 مدیر مسئول -  سوم خرداد 1396
 

منبع : گیلان 24

برچسب ها : شورای شهر، شهرداری، انتخابات، تنوع چهره ها، دوره ها

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است