استاندار گیلان:

باید چابک تر به مردم خدمت کنیم

گیلان 24 و نشریه واکنش: استاندار گیلان در نشست شورای اداری استان گیلان گفت : باید چابک‌تر و توانمند تر وشجاعانه به مردم خدمت کنیم تا مطالباتشان در پای صندوق های اخذ رای محقق شود.

دکتر محمدعلی نجفی در این نشست گفت : انتخابات اخیر برگ زرین دیگری از دفتر قطور انقلاب اسلامی و برآمده‌ از اراده‌ی ملت ایران و خاصه مردم فهیم استان گیلان است.
 
وی  در ادامه با اشاره به فرا رسیدن سوم خرداد خاطرنشان کرد: در سال‌های ابتدای انقلاب اسلامی که ارکان مختلف نظام به تازگی در حال شکل‌گیری بود دچار جنگ تحمیلی شدیم و ضد انقلاب نیز از اطراف به کشور ضربه زدند و سعی کردند پایه‌های انقلاب را درهم شکنند اما در همان دوران سخت مردم انقلابی و فهیم ایران در کنار هم و با قدرت افتخاراتی همچون فتح خرمشهر را در سایه همدلی و همزبانی رقدم زدند که امروز  مصداق این همدلی‌ها و هم‌زبانی‌ها را می‌توان در حضور حداکثری و پرشور مردم در انتخابات‌ مختلف نظیر انتخابات جمعه مشاهده کرد.
 
دکتر نجفی شرکت پرشور در انتخابات را که همواره مورد تأکید رهبری انقلاب و امام انقلاب بوده است را وظیفه شرعی آحاد جامعه ایرانی یاد کرد که البته بحمدا... محقق گشته است.
 
وی با بیان اینکه مردم تا هر زمان که دلگرم باشند حضور آگاهانه‌ای که اخیراً داشتند را ادامه خواهند داد، افزود : باید قدر این مردم همیشه همراه را بدانیم.
 
وی با بیان اینکه  مردم با حضور مقتدرانه و با علم و دانایی و همچنین با اهداف مشخص  پیام همبستگی ملت ایران را به جهانیان اعلام کردند تصریح کرد : مردم ما با حضور پرشور در انتخابات اخیر پیام محکمی برای استکبار جهانی صادر کردند و با حضوری منسجم و همدل و بدون توجه به سلایق و تفکرات مختلف موجود در کشور در صحنه انتخابات حاضر شدند و اعلام کردند که ما خود سرنوشت کشور را رقم می‌زنیم و دولتی برآمده از رأی و نظر آحاد مردم را تشکیل می دهیم.
 
نماینده عالی دولت در استان گیلان به برخی خدمات دولت شامل مهار تورم 43 درصدی و کاهش آن به کمتر از 9 درصد و افزایش میزان اشتغال نسبت به گذشته اشاره کرد و با بیان اینکه متأسفانه برخی با بی‌انصافی بجای اینکه عملکردهای مثبت دولت را ببینند و بشونند آن را عملی تبلیغی شمردند، خاطر نشان کرد : ما برای خدمت آمده‌ایم و تا زمانی که تکلیف بر ما جاری است به خدمتگزاری مشغول خواهیم بود.
 
وی خاطرنشان کرد: همه باید در کنار یکدیگر با وجود نگرش های متفاوت و با رقابت و رفاقت زمینه توسعه کشور را بیش از پیش فراهم کنیم..
 
وی با اشاره به اینکه در روند برگزاری انتخابات هم مشکلی نیامد و نیروهای دست اندر کار  خوب عمل کردند، خاطر نشان کرد : مردم آگاه و فهیم هستند و خرسندیم که فرصت دادند تا دولت مستقر به امر خدمات رسانی خود ادامه دهد و آن را برگزیدند.
 
استاندار گیلان ادامه داد : مردم ما ثابت کردند به شعار استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی پایبند هستند و ما نیز موظفیم با عزمی راسخ و تلاش بیشتر از گذشته همچون گذشته در راه تحقق آرمان‌های انقلاب گام برداریم.
 
دکتر نجفی به مشارکت نزدیک به  83 درصدی مردم گیلان و رأی 70 درصدی آنان به دولت مستقر اشاره کرد و با بیان اینکه انتخابات اخیر بدون حتی لحظه‌ای توقف و با برنامه ریزی دقیق برگزار شد و مدیران برگزاری آن به صورت نفس گیر مشغول هر چه بهتر و قانونی‌تر برگزار شدن انتخابات بودند، گفت : مردم ما نیز با ایستادن در صف‌های طولانی اخذ رأی پیام رضایت خود را از دولت مردان و خادمان نظام مقدس اسلامی ارسال کردند و خواهان ادامه همین روند شدند که این موضوع بار دولت را سنگین تر می کند و لازم است اگر کوتاهی در گذشته بوده است کنار گذاشته شود و چابک‌تر و بهتر عمل شود.
 
دکتر نجفی تصریح کرد: دولت تدبیر و امید با وحدت و هم دلی همه مسئولان و مردم در کنار یکدیگر برای رسیدن به توسعه پایدار تلاش و خدمت خواهد کرد

نگاه رسانه:
با استقبال از این دیدگاه خوب استاندار گیلان باید گفت که خدمت چابک تر و شجاعانه به اطلاع رسانی و شفاف سازی ممکن خواهد بود و اینکه به صورت مستمرهمه دستگاه ها حتی هفتگی به افکار عمومی و مردمی خوبی که به پای صندوق های رای آمدند گزارش کار بدهند.
با این گزارش ها مردم خود را در امور دخیل دانسته و نظر می دهند و اصلاحات به معنای واقعی انجام خواهد شد.
برای این اطلاع رسانی به رسانه های پر قدرت ، گسترده و البته روابط عمومی های آگاه تر ، پر توان تر و موثر تر نیاز است که استان گیلان هم اکنون از این فاکتورهای تا حد بسیار زیادی محروم است.د
بی تعارف و بر عکس آنچه مسئولان اعلام می کنند، در حوزه اطلاع رسانی و انعکاس فعالیت های دولت " افتابه لگن هفت دست" است . در حالی که تعداد روابط عمومی ها و رسانه های مکتوب و مجازی بسیار زیاد است ، اما کیفیت آن ها بسیار پایین و نال است و باید برای اصلاح این  وضعیت اقدامی جدی و بی تعارف انجام شود.
امیداوریم........

منبع : گیلان 24

برچسب ها : گیلان، استاندار، خدمت، مردم، چابک تر، رسانه ها، روابط عمومی ها،

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است