استاندار: ۲۵اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۶:۳۶

حضور حداکثری در انتخابات نماد وحدت ملی است...

گیلان 24 و نشریه واکنش: استاندار گیلان در نشست شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گفت : یکی از نمادهای وحدت ملی و مقاومت در برابر دشمنان حضور حداکثری مردم در انتخابات است.

 
 


 
دکتر محمدعلی نجفی با اشاره به اهمیت برگزاری برنامه های بزرگداشت سالروز سوم خرداد و  عملیات غرور آفرین بیت المقدس و فتح خرمشهر آن را نمادی از وحدت، همدلی و همراهی مردم با نیروهای مسلح دانست و افزود : باتوجه به فراز و فرودهای بسیار و خاطرات به یادماندنی از دفاع مقدس در نهایت کشورمان تجاوز گری دشمن در  جنگ تحمیلی را عزتمندانه پایان داد .
 
وی رهبری امام راحل (ره)، وحدت و حضور ملت ایران در کنار نیروهای مسلح را عامل پیروزی و  آزادی خرمشهر دانست و افزود : وحدت ملت  فرهنگ ایثار، جهاد، شهادت، مقاومت، ولایتمداری و در کنار یکدیگر بودن را به همراه خواهد داشت.
 
وی بر ضرورت ترویج این فرهنگ تأکید کرد و با بیان اینکه یکی از نمادهای  وحدت ملی و مقاومت در برابر دشمنان حضور حداکثری مردم در انتخابات است افزود : انشاء ا... مردم همیشه در صحنه ایران اسلامی بار دیگر با حضور خود در پای صندوق‌های رأی با تجدید میثاق با امام و رهبری پایبندی خود را به نظام و انقلاب نشان داده و دشمنان را مأیوس می‌کنند.
 
وی با بیان اینکه دنیا شاهد حضور مردم ایران در انتخابات خواهد بود افزود : باید فضایی فراهم کنیم تا مردم احساس کنند که ضامن و امانتدار رأی آنان هستیم و آن را حق الناس می‌دانیم تا با کمال آرامش در این انتخابات شرکت کنند.
 
وی با بیان اینکه مردم را تنها باید دعوت به انتخابات کرد و تشخیص با خود آنان است افزود :  تخریب و تهمت درست نیست ، مردمی که 38 سال پای نظام انقلاب مانده‌اند و به شعور و آگاهی رسیده‌اند و خود قادر به تشخیص نامزد اصلح هستند.
 
استاندار گیلان با اشاره به ضرورت ایجاد فضای همدلی و همراهی به برگزاری منظم نشست شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس تأکید کرد و افزود : باید شرایط لازم را در جهت اشاعه فرهنگ ایثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فراهم کنیم.
 
وی با قدردانی از حمایت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در ساماندهی مزار شهدای رشت اظهار داشت : با پیشنهاد بنده و پیگیری‌های صورت گرفته در استان در حدود 3 میلیارد تومان برای ساماندهی مزار شهدای رشت هزینه شد و پول آن را دولت پرداخت کرد.
 
وی با اشاره به ساماندهی مزار شهدای شهرستان انزلی، آستانه اشرفیه و شهرستان‌های دیگر استان اظهار داشت : در سال گذشته در حدود 5 میلیارد تومان در این بخش هزینه شد.
 
وی افزود : ساماندهی مزار شهدای انزلی نیز جزو برنامه‌ها بوده و در سال جاری به جد دنبال آن هستیم.
 
وی با بیان اینکه ارزشهای ایثار و شهادت چیزی نیست که  از اذهان فرامون شود افزود : ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را جزو وظایف خود می دانیم و باید با ایجاد یادمان و گنجانیدن این فرهنگ در آموزه‌های درسی در جهت اشاعه این فرهنگ تلاش کنیم.
 
مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان نیز با بیان اینکه خدا را شاکریم در سرزمین زندگی می‌کنیم که نامش جمهوری اسلامی ایران است افزود : به یمن فتح خرمشهر در عملیات بیت المقدس این حماسه که دست خدا پشتیبان آن بود ارزش‌های انسانی و اسلامی فتح شد.
 
جلائی افزود : تقدیم بیش از 250 شهید گیلان از مجموعه 6 هزار شهید عملیات بیت المقدس هدیه‌ای از بهترین‌های این دیار برای نظام مقدس است

منبع : گیلان 24

برچسب ها : گیلان،استاندار،انتخابات،وحدت ملی،مشارکت،

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است