نامزد انتخابات شورای شهر، ۲۵اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۶:۲۳

شورا و شهرداری جای منازغه سیاسی نیست

گیلان 24 و نشریه واکنش: یک نامزد انتخابات شورای شهر رشت اعلام کرد: شهرداری و کار برای مردم جای منازعه سیاسی نیست و افراد برای کارهای سیاسی می توانند با تشکیل حزب در آن بخش فعالیت کنند.

به گزارش شبکه تحلیلی خبری گیلان 24 ، gilan24.ir

سید رضا علوی زمیدانی در گفت و گوی اختصاصی با نشریه ی منظقه ای واکنش و شبکه خبری گیلان 24 با اشاره به اینکه در مدیریت شهری باید 10 خدمت کلان انجام شود ، تصریح کرد: کار اعضای شورا نظارت بر کار مدیریت شهری است نه آنکه در امور جاری شهر دخالت کنند.

وی با تاکید بر اینکه به مدت یک سال بر روی مسائل شهری ، شهر رشت مطالعه میدانی انجام داده و برای بازدید از همه محلات و مشکلات شهری وقت و زمان گذاشته است، اظهار کرد:  در حوزه های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی از مقام پنجم در سال 1365 به رتبه بیستم تنزل یافته ایم و شورای آگاه باید با هم اندیشی و کمک به مدیریت شهری این عقب ماندگی را جبران کند.

علوی زمیدانی در شهرها می توانیم از نقش و پتانسیل های مساجد برای هم اندیشی و همفکری در اداره شهر بهره گیری کنیم  که متاسفانه هرگز از تریبون مساجد بهره ای نبرده ایم.

این داوطلب شورای شهر رشت  با تاکید بر وحدت رویه و مدیریت واحد در شهر  متذکر شد:  در مساجد اوقاف ، تبلیغات اسلامی ، ارشاد، سپاه  و... هرکدام یک کار انجام می دهند در حالی که باید هماهنگ عمل شود و چون جزیزه ای رفتار می شود، اغلب موازی کاری مشاهده می شود. به گفته وی ، در مدیریت شهر هم همین شرایط حاکم است که به جای موازی کاری ها باید امور دردست یک مدیریت قرار گیرد و بی تردید ، مدیریت شهری باید با نظارت شورا به وضعیت شهررسیدگی کند.

وی با داشته ها و استعدادهای شهر رشت اشاره و به عنوان یک مصداق یاد آور شد: وجود بارگاه متبرکه خواهر امام " خواهر بزرگوار امام هشتم در مرکز شهر رشت یک نعمت است که از این برکت بهره برداری نمی شود. هم چنین در تعطیلات عید هر سال میلیون ها مسافر وارد شهر رشت مرکز استان گیلان می شوند که از منظر گردشگری این حجم مسافر یک سرمایه گذاری بزرگ است و از این سرمایه به درستی استفاده نمی شود.

سید رضا علوی زمیدانی گفت:  در حوزه های اجتماعی مشکل زباله و جمع آوری آن در سراوان و شیرابه های زباله که تولید سرطان کرده است باید مدیریت شود و شورای شهر باید نسبت به این مساله حساسیت داشته باشد. شورا ها به جای بحث های بی حاصل و تکراری و اغلب بدون مطالعه باید خود را به آخرین داشته های مجهز کنند و مطالبات به حق مردم را پیگیری کنند.

وی با اشاره به اینکه برای ساماندهی رودخانه های زرجوب و گوهر رود به 3 هزار میلیارد بودجه نیاز است و برای ساماندهی ترافیک هم حجم قابل توجهی اعتبار نیاز است ، تصریح کرد:  گردش مالی شهرداری رشت تا 500 میلیارد تومان است که 42 درصد بودجه محقق شده است.

وی اعتقاد دارد که باید از ظرفیت های بخش خصوصی استفاده کنیم و برای توسعه شهر گام های بلند و موثری برداشته شود.

وی هم چنین خواستار تجمیع مراکز تجاری  و واگذاری این وظیفه به دبیرخانه اقتصادی شهرداری شد ضمن آنکه همین اعتبارات و بودجه موجود در مدیریت شهری باید به صورت عادلانه و متوازن توزیع شود.

علوی در این مصاحبه به رسالت کار شوراها که نظارت است اشاره و تاکید کرد: شورا محل منازعه سیاسی نیست و اگر در شورا کارسیاسی شود به سرنوشت شورای اول تهران مبتلا خواهیم شد.

این نامزد انتخابات شورای شهر رشت افزود: کسانی برای شورا داوطلب شوند که به مسائل شهری آشنا باشند و روی مطالبات شهروندان مطالعات میدانی کرده و بدانند وقتی وارد شورا می شوند،  باید چه کار بکنند.

به گفته وی ، برخی از نامزدها می گویند، وقتی رفتیم شورا  باید بینیم  چه کاری انجام دهیم ، آن موقع اقدام های لازم را انجام می دهیم در حالی که یک نامزد نمایندگی پارلمان شهری  حتما باید با آگاهی و عالمانه وارد این صحنه خدمت شود.

سید رضا علوی زمیدانی متذکر شد: شورا جای رسیدن ثروت به قدرت و از قدرت به ثروت نیست و محل خدمت به شهروندان و نظارت دلسوزانه بر عملکرد مدیریت شهری و آگاهی دادن به افکار عمومی است.

وی در پایان نقش رسانه ها را در این عرصه بسیار با اهمیت خواند و گفت: رسانه ها باید با هوشمندی و الحق بدون جانبداری کارهای شورای شهر و مدیریت شهری را رصد کرده و  به مردم گزارش بدهند.

برچسب ها : شورای شهر، علوی زمیدانی،شورای شهر، انتخابات

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است