سیمای گیلان درآئینه ۱۹اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱:۱۷

عملکرد دولت یازدهم

بزرگان و اندیشمندان همیشه زمان توصیه داشته و دارند که دیگران را قضاوت نکنید و اگر هم می خواهید در باره کسی یا چیزی اظهار نظری شود، حتما "رعایت انصاف" بشود و بینی و بین الله برای از میدان به در کردن حریف و رقیب از صحنه در یک رقابت سالم و جوانمردانه ، از روی واقعیت های عبور نکنیم .

 


بی تردید، کسانی که به هر علت و عللی  و گاه فقط برای اثبات خود و پیروزی  در میدان رقابت چنین کارهایی را انجام می دهند، بیش از هر کسی استرس و نگرانی داشته ، دچار اشتباهات فاحش شده و  ضمن آنکه محبوبیت و جایگاه خود را " به هر میزان که باشد" نزد مردم از دست می دهند، کارنامه آخرت شان را هم مانند دنیای خویش سیاه می کنند.!
بدون آنکه قضاوتی در باره دولت یازدهم داشته باشیم، شجاعانه هر جا که اشکالی هر چند اندک هم باشد تلاش کرده تا فضای گفتمان را باز نگه دارد و امکان مطالبه گری به مردم و رسانه ها بدهد. تردیدی نیست که سیمای عملکردی برخی از مسئولان دولتی و غیر دولتی خالی از اشکال نیست  و انتقادها یی بر عملکردهای برخی وزیران و مسئولان در تیم اقتصادی، صنعتی، فرهنگی و گردشگری ، بهداشت و درمان ، کار و کارگری وارد است اما خدایی اش رئیس دولت و وزیران خودشان در این خصوص پیشقدم بوده و هر جا مشکل و انتقادی باشد،  با شفافیت بیان می کنند و این نشانه قدرت یک دولت و هیات دولت است.
هرگز مردم ما نشنیده اند که رئیس دولت و وزیران اعلام کنند  ما دولت پاک ، بی اشکال و بی انتقاد بوده و مانند ما در طول تاریخ ایران و در دوران انقلاب دولتی نیامده است که این عبارت نشان از خود شیفتگی است و امکان پاسخگویی را از دولت و نیز امکان پرسشگری و مطالبه گری را از افکار عمومی سلب می کند.
 
به عنوان معلم دانشگاه  با 18 سال سابقه و  35 سال تجربیه فعالیت رسانه ای  در همه رسانه های کشور و افتخار خدمت در  دستگاه قضایی ،  ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی کشور و وزارت نفت معتقدم،  دولت یازدهم الحق و الانصاف  با وجود همه کمبودها،  تحریم ها، مشکلات درونی و خارجی  طبیعی یا تصنعتی بسیار شایسته خدمت  کرده است و باید در تحلیل عمکرد این دولت انصاف رعایت شود.
چنانچه بخواهیم  این عملکرد را بهتر و بیشتر شکافته و تنویر کرده و به آگاهی افکارعمومی برسانیم،  یکی از برجسته ترین راه های آن مقایسه کارها و تلاش های این دولت با دولت های قبل به خصوص دولت دهم است.
همانگونه که رئیس دولت یازدهم و معاون اول وی در مناظره های تلویزیونی صادقانه و به صراحت اعلام کردند: در حالی که در دولت دهم تورم به 40 درصد رسیده بود، دولت یازدهم در کم تر از چهار سال این میزان را به زیر 10 درصد کاهش داد. یا در شرایطی که نرخ تورم ایران که در میان دیگر کشورهای جهان مثال زدنی بود در مدت سه سال آخر دولت دهم به منهای حدود 7 درصد رسید ، دولت یازدهم با برنامه ریزی و تلاش و تدبیر این میزان را به مثبت 7 درصد رساند " به عبارتی در مدت سه سال و اندی  حضور دولت تدبیر و امید نرخ تورم ایران اسلامی 14درصد  رشد یافت و واقعا  اگر  دولت یازدهم در میان همه خدمات و کارهای بزرگ فقط همین یک کار را هم  در این مدت کرده باشد، شایسته تجلیل و تقدیر است و قطعا مردم خوب مان به دولت و عمکرد آن اقبال نشان می دهند.
مردم خوب  ایران زمین با درایت، متانت و آگاهی نشان بدهند، اجازه می دهند دولت یازده امکان پیدا می کند که  برنامه ها و طرح ها و پروژه ها نیمه تمام خود را در چهار سال اینده به پایان برساند که این تصمیم بزرگ  به نفع خودشان ، به سود نظام و سرزمین و دین و دوستداران انقلاب اسلامی است.  
برجام یک شاهکار در عرصه بین الملل
هیچ ایرانی بی شک از خاطر نخواهد برد،  اواخر دولت دهم ، شرایط کشور چگونه بود همه از حمله نظام آمریکا و اسراییل با کمک برخی کشورهای مرتجع عرب سخن می گفتند و روزی نبود که ایالات متحده  از گزینه روی میز حمله نظام سخن نگوید،  6 قطعنامه تعیین کننده علیه ایران در سازمان ملل متحد وضع شد " قطعنامه های عملی که برخی آن را کاغذ پاره خواندند!" و تحریم های بی سابقه ای در طول تاریخ تحریم علیه کشورها ، بر علیه نظام مستقل و مردمی ایران وضع شد. در عین حال تردیدی  نیست همان گونه که رهبر معظم انقلاب تصریح کردند،  حضور مداوم مردم در صحنه و اقتدار مردمی موجب شد ، دشمن جرائت حمله به ایران را نداشته باشد، اما این اقتدار مردمی به وسیله نمایندگان منتخب مردم " دولت یازدهم به خصوص رئیس دولت و وزیرامور خارجه ایران"  که شایستگی خود را نشان دادند ، ممکن شد و در آن شرایط همه مقام های کشور این توافق را تایید کردند. اینکه طرف مقابل به تعهدات خویش به درستی عمل نمی کند یا قلدر مآبانه برخورد می کند،  نقش دولت  یازدهم کماکان پافشاری بر اجرای دقیق توافق برجام است.  
همه مردم ایران آگاهند که شرایط صادرات نفت به چه وضعیتی رسیده بود، کشتی ها دیگر حاضر  نبودند به سمت اسکله های ایران حرکت کرده و بیمه ها از بیمه کردن کالاهای واراتی و مورد نیاز ایران طفره می رفتند و برجام با برداشتن همه آن قطعنامه ها ، شرایط رابرای صاردات نفت " که هم اکنون به فراتر از 2 میلیون بشکه در روز رسیده است، تردید کشتی ها با بیمه های بین المللی و ....
فراهم کرد.
 
گیلان در سیما ی دولت یازدهم
شاید خیلی نیاز نباشد در عرصه خدمات و اقدام های بزرگ دولت تدبیر و امید سخن به درازا کشیده شود، به اصطلاح خیلی راه دور نرویم ، چرا که برای تبیین این مهم و کارهای شایسته دولت یازدهم  و تدبیر رئیس دولت یک نگاه به برخی از کارکردها و عملکرد مسئولان گیلان در این مدت نشانگر نقش و جایگاه خدمت رسانی دولت به کشور و مردم خوب ایران زمین است. فعالیت هایی که با سند و مدرک و به اعتبار آمارهای سازمان های معتبر داخلی و خارجی مانند مرکز آمار ایران و سازمان شفافیت جهانی و صندوق بین المللی پول و .... قابل اثبات است.
اکنون این شما مردم خوب سرزمین مان در شهر و روستا ها هستید که در روز 29 اردیبهشت ماه تصمیم خواهید گرفت چه کسی را به سمت ساختمان ریاست جمهوری در خیابان پاستور رهنمون شوید،  و در در روز رای دادن تردید به خود راه ندهند.                
                                       مدیر مسئول – 18 اردیبهشت 1396
 

منبع : گیلان 24

برچسب ها : دولت یازدهم، عملکرد، گیلان، استاندار،امنیت، تورم، بیکاری،اشتغالزایی،

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است