بعلاوه نگاه رسانه،

نیروهای شرکت ابریشم به اندازه یک بخشداری!!

گیلان 24 و نشریه واکنش: سرپرست شرکت سهامی پرورش کرم ابریشم گفت: تعداد پرسنل شرکت سهامی پرورش کرم ابریشم ایران از ۵۰۰ نفر به ۱۴ نفر کاهش یافته است.

مهدی پورحسین در نشست خبری در رشت اظهار داشت: شرکت سهامی کرم ابریشم ایران با 6 مرکز تولید تخم نوغان و بالغ بر 750 هزار توتستان ظرفیت تولید بالغ بر 250 هزار تخم نوغان را دارد.
 
سرپرست شرکت سهامی پرورش کرم ابریشم با بیان اینکه متاسفانه از سال 80 قیمت هر جعبه تخم نوغان به ملبغ 75 هزار ریال به طور ثابت مانده است افزود: تفاوت قیمت مذکور با قیمت تمام شده برای شرکت سهامی پرورش کرم ابریشم در سال‌های 80 تا 93 جبران نشده است.
 
پورحسین با تاکید بر اینکه بر اساس این فرآیند شرکت سهامی پرورش کرم ابریشم با بحران و کاهش توان مالی مواجه شده است تصریح کرد: عدم نقدینگی شرکت موجب شده است که شرکت سهامی پرورش کرم ابریشم نتواند ظرفیت‌های خود را به روز نگه دارد.
 
وی واردات بی‌رویه نخ ابریشم و پیله در سال‌های گذشته را از دیگر عوامل آسیب رسان به صنعت نوغانداری دانست و خاطرنشان کرد: این اقدام، صنعت نوغانداری را در رکود مطلق فرو برد و در حال حاضر بیشتر شرکت‌های تولید نخ ابریشم به‌طور کامل تعطیل هستند.
 
سرپرست شرکت سهامی کرم ابریشم اظهار داشت: در بررسی‌های انجام شده در زمینه واردات این محصول مشخص شده است که بالغ بر 130 هزار جعبه تخم نوغان به کشور وارد می‌شود.
 
حسین‌پور با بیان اینکه شرکت سهامی پرورش کرم ابریشم به‌دلیل عدم مشکلات مالی با مقوله عدم پرداخت معوقات پرسنل روبه‌رو است گفت: ظرفیت تولید شرکت سهامی پرورش کرم ابریشم 120 هزار جعبه تخم نوغان است و نیاز بازار 30 هزار جعبه تعریف می‌شود که بر این اساس این شرکت متحمل ضرر و زیان می‌شود

نگاه رسانه:
اگر تعداد نیروهای این شرکت از 500 نفر به 14 نفر رسیده نو پول همین عده را برای حقوق مزایا ندارند، اولا که چرا در شرکت را نمی بندند. دوم آنکه آیا اشکال در مدیریت شرکت نیست که نتوانسته حقوق نیروهای خود را تقویت کند.
در شکل سوم قضیه که بسیار مهم است - شرکت ابریشم به صورت مکرر اعلام می کند که در حال احیای صنعت ابریشم و توتستانها و  مواردی شبیه آن است ، چگونه  چنین چیزی ممکن است - آیا این موارد به درستی به مسئولان وزارت جهاد کشاوری و دولت اعلام شده است و آنها هیچ اقدامی نمی کنند.؟.
منتظر توضیحات شرکت و مدیریت محترم آن هستیم ، چرا که برای ما جای سئوال که خیر بلکه حبرت و است.!
.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : شرکت ابریشم، نیروها، احیای صنعت، حقوق،

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است