حق پرست:

35درصد بدهی کارفرمایان مربوط به 40 شرکت است

مدیرکل تامین اجتماعی گیلان گفت: بیش از ۳۵ درصد دیون کارفرمایان استان متعلق به حدود ۴۰ شرکت بزرگ است که دارای بدهی‌های افزون بر یک میلیارد تومان هستند.


 

جمیل حق پرست  با اشاره به بدهی 330 میلیارد تومانی کارفرمایان استان گیلان بابت حق بیمه‌های نیروهای خود اظهار داشت: بیش از هزار و 800 درخواست بخشودگی در 27 شعبه استان گیلان به ثبت رسیده است.
 
مدیرکل تامین اجتماعی استان گیلان تصریح کرد: در صورت انجام تعهدات صورت گرفته توسط کارفرمایان متقاضی و پرداخت به‌موقع اقساط، بیش از 74 میلیارد تومان از مطالبات تامین اجتماعی گیلان تعیین تکلیف می‌شود.
 
وی با اشاره به اینکه اجرای قانون بخشودگی جرایم تاکنون سه بار انجام شده است افزود: در اواخر سال 95 همگام با سیاست‌های اقتصاد مقاومتی به‌منظور حمایت از واحدهای تولیدی و کارفرمایان خوش حسابی که حداقل 4 ماه از 16 ماه آخر قبل از بحران اقدام به ارائه لیست کردند از بخشودگی جرایم بیمه‌ای استفاده کردند.
 
حق پرست با اشاره به تسهیلات فراهم شده در این طرح از جمله حذف ضمانت‌نامه‌های بانکی، افزایش دامنه اختیارات شعب به‌منظور تقسیط بدهی‌‌ها برای برخورداری از طرح بخشودگی جرایم را فرصتی مغتنم جهت واحدهای مدیون و تعیین تکلیف بدهی‌های معوق برشمرد و گفت: کارفرمایان با مراجعه به شعب تامین اجتماعی استان از این تسهیلات بهره مند شدند.
 
مدیرکل تامین اجتماعی استان گیلان بیان داشت: در سالی که مزین به نام "اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال" است این گام بلند از سوی تامین اجتماعی به‌منزله حرکتی همسو با خط مشی‌های تبیینی و در راستای حمایت از عرصه تولید و اشتغال محسوب می‌شود.
 
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر بیش از 35 درصد دیون کارفرمایان استان متعلق به حدود 40 شرکت بزرگ است که دارای بدهی‌های افزون بر یک میلیارد تومان هستند گفت: شعب تامین اجتماعی استان گیلان آماده ثبت درخواست متقاضیان و کارفرمایان هستند.
 
حق پرست با بیان اینکه تامین اجتماعی گیلان 401 هزار و 652 نفر بیمه شده اصلی و 108 هزار و 310 نفر مستمری بگیر را تحت پوشش خود دارد افزود: تا پایان بهمن ماه سال 95 تعداد یک میلیون و 185 هزار و 783 نفر از جمعیت استان گیلان مشتمل بر 510 هزاربیمه شده و مستمری بگیر اصلی و 675 هزار نفر افراد تبعی در زمره عائله بزرگ تامین اجتماعی استان گیلان قرار گرفتند.
 
مدیرکل تامین اجتماعی گیلان عنوان داشت: تعداد 234 هزار و 252 نفر بیمه شده اجباری، 53 هزار و 985 نفر بیمه شده حرف و مشاغل آزاد، 24 هزار و 997 نفر بیمه شده اختیاری، افزون بر 29 هزار نفر کارگر ساختمانی و 34 هزار و 182 نفر راننده، بزرگترین گروه‌های بیمه‌ای استان گیلان را تشکیل می‌دهند.
وی با اشاره به اینکه تعداد 13 هزار و 736 زن خانه دار و 6 هزار و 677 نفر زنان سرپرست خانوار تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) تحت پوشش تامبن اجتماعی هستند گفت: بیش از هزار و 600 نفر از خادمین مساجد و 11 هزار و 351 نفر از بافندگان قالی و فعالان صنایع دستی زیر چتر حمایتی تامین اجتماعی قرار دارند

منبع : گیلان 24

برچسب ها : گیلان، تامین اجتماعی، کارفرمایان، دیون،

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است