کارگران و کارفرمایان نمونه گیلان تجلیل شدند

گیلان 24 و نشریه واکنش: مراسم قدردانی از جمعی از کارگران و کارفرمایان نمونه گیلان امروز در آستانه فرار رسیدن روز کارگر برگزار شد .

حجت میرزایی معاون امور اقتصادی و برنامه ریزی وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر تکریم کارگران  گفت : کارگران در چرخش چرخ های اقتصادی کشور نقش اساسی برعهده دارند و همه باید برای  فراهم کردن امکانات لازم از قبیل مسکن و افزایش حقوق و دستمزد و رفاه اجتماعی آنان قدم بردارند.
ایزد دوست مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی نیز ضمن ارایه گزارشی از عملکرد این اداره کل گفت :  کارگر و کارفریان 2 مقوله وابسته به هم هستند زیرا که کار با تلاش و سرمایه گذاری مدیران شکل می گیرد و مدیران نیز برای رسیدن به اهداف اقتصادی به وجود کارگران نیازمندند.     
استاندار گیلان هم در این مراسم گفت : پارسال برای بهبود فضای کسب و کار و رونق واحدهای تولیدی راکد و نیمه راکد ، 720 میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت در اختیار صاحبان صنایع و واحدهای تولیدی قرار گرفت.
 نجفی افزود : اگرچه گیلان از لحاظ کاهش نرخ بیکاری در کشور جایگاه مناسبی را بدست آورده است اما این به معنای برطرف شدن بیکاری در این استان نیست و هنوز هم کارگران زحمتکش ما از لحاظ وضعیت معیشتی ، مسکن و حقوق و دستمزد مشکل دارند که باید برای برطرف شدن ریشه ای  مشکلات آنان قدم  های اساسی برداشت.
وی با اشاره  به ورود بیش از 7 میلیون گردشگر در ایام نوروز به گیلان گفت : با فراهم کردن امکانات لازم برای  روستاییان و تولید انواع صنایع دستی و صنایع جانبی  در روستاها می توان زمینه جذب گردشگر بیشتر و ایجاد اشتغال پویا در روستاها را فراهم کرد .

منبع : گیلان 24

برچسب ها : کارگران، کارفرمایان، روز کارگر، تجلیل،

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است