۹اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۷

کرملین به اسرائیل هشدار داد

گیلان 24: دیمیتری پسکوف سخنگوی رئیس جمهوری روسیه به رژیم صهیونیستی هشدار داد و از تل آویو خواست به حق حاکمیت سوریه احترام گذاشته و از تجاوز به این کشور خودداری کند.

     

 
امداد روز پنجشنبه هواپیماهای رژیم صهیونیستی با تکرار تجاوزهای هوایی، بخشی از فرودگاه بین المللی دمشق را که برای عملیات ضدتروریستی استفاده می شود، بمباران کردند. پسکوف در ادامه تاکید کرد: همچنان بر این باوریم که همه کشورها باید از اقداماتی که منجر به افزایش تنش ها در منطقه ناآرام خاورمیانه می شود، بپرهیزند و خواهان احترام به حق حاکمیت سوریه هستیم و اینکه این کشور یکپارچه و مستقل بماند.
 
 
سخنگوی رئیس جمهوری روسیه در پاسخ به این پرسش که آیا تل آویو مسکو را از پیش از حمله به فرودگاه دمشق آگاه کرده بود گفت: بین روسیه و اسرائیل تبادل اطلاعات از کانال های مختلف واقعا جریان دارد.
 
 
وزارت خارجه روسیه نیز حمله هوایی اخیر رژیم صهیونستی به فرودگاه بین المللی دمشق را محکوم کرد.
 
 
ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت خارجه روسیه در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به اطلاعات خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) و به نقل از یک مقام ارتش این کشور، افزود: این اقدام، تجاوز آشکار بود که در جریان آن تاسیسات واقع در جنوب غرب فرودگاه دمشق مورد حمله قرار گرفت.
 
 
زاخارووا گفت: در حالیکه نظامیان اسرائیلی از اظهارنظر در باره این حمله هوایی خودداری کردند، وزیر حمل و نقل اسراییل بیان کرد که حمله به فرودگاه دمشق کاملا با سیاست های اصولی ما مطابقت دارد.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : روسیه،اسراییل، هشدار،حمله، سوریه،سخنگو،وزارت خارجه،مسکو،تل آویو،

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است