وزیر کار، ۸اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۰

2 میلیون شغل در کشور ایجاد شد

گیلان 24: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در بحث اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال در چند سال گذشته توانستیم دو میلیون شغل ایجاد کنیم.

علی ربیعی در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته تهران افزود: روزگاری نیازمند 600 هزار شغل بودیم اما هم اکنون سالانه به ایجاد یک میلیون و 200 هزار شغل نیازمندیم که بیشتر آنها فارغ التحصیلان دانشگاه ها هستند.
 
وی به رشد سرمایه گذاری و اشتغال اشاره کرد و گفت: برنامه ای ده گانه را آغاز کرده ایم که بتوانیم در آنها زمینه رشد، تولید و اشتغال در کشور را افزایش دهیم.
 
ربیعی افزود: نیروهای کاری به دلایل مختلف از جمله تأخیر در ورود به بازار کار نمی توانند به موقع جذب بازار کار شوند و نیازمند این هستیم که جذب کارگران را به روز و و کارآمد کنیم.
 
وی گفت: اگر جامعه ای تولید محور باشد، تولید و کارگر در آن محور خواهد شد و ما باید همه سیاست های کشور را به سمت تولید محوری سوق دهیم.
 
ربیعی تأکید کرد: من کارگرزاده بوده ام و زندگی با فقر را درک می کنم و مشکلات و سختی های جامعه کارگری را با پوست و گوشت خود لمس می کنم.
 
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطر نشان کرد: ما با سیاست های اقتصادی توانستیم طوری عمل کنیم که مزد بر تورم پیشی بگیرد و توانستیم 10 میلیون حاشیه نشین شهری را که از خدمات درمانی محروم بودند به دفترچه های درمانی مجهز کنیم.
 
ربیعی افزود: افزایش اشتغال، تثبیت و امنیت شغلی از سیاست هایی بود که ما در این سال ها دنبال کردیم و اگر بتوانیم فرهنگ تولید و اشتغال را گسترش بدهیم جامعه ما موفق و تولیدمحور خواهد شد.
 
وی با اشاره به اینکه هم اکنون نیروی کار غیررسمی در کشور بسیار است گفت: باید بتوانیم نیروی کار را در کشور ساماندهی و آنها را به سمت کارگران رسمی سوق دهید.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : وزیرکار، شغل، 2 میلیون نفر،

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است