صادرات استان گیلان 20 درصد افزایش یافت

گیلان 24: استاندار در نشست مشترک ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و کارگروه رفع موانع تولید گفت : صادرات استان 20 درصد افزایش یافت.

 دکتر محمدعلی نجفی در این نشست گفت :  سال گذشته 565 هزار تن کالا به ارزش 342 میلیون دلار به  کشورهای مختلف از گیلان صادر شدکه   این میزان صادرات از نظر مالی 20 درصد و از لحاظ وزن 28 درصد افزایش یافته است.
 
دکتر نجفی با اشاره به اینکه خوشبختانه در بخش صادرات در مسیر رشد کشوری هستیم افزود:این افزایش صادرات از طریق حمایت از بخش خصوصی وتسهیل فرآیند صادرات از استان انجام شد .
 
وی با بیان اینکه صادرات میوه وسبزیجات در ردیف نخست صادرات محصولات استان قرار دارد گفت :در  مرز آستارا در سوله‌های صادراتی میوه و سبزیجات  بیش از 300 تا 400 نفر از افراد به مشغول فعالیت هستند.
 
دکتر نجفی  به درآمد متوسط 70 تا 100 هزار تومانی افراد مشغول در این بخش به صورت اشاره کرد و گفت : باتوجه به رونق این بخش بسیاری از افراد از شهرستان‌های مجاور آستارا نیز در این حوزه مشغول فعالیت هستند که نیازمند تقویت بیش از پیش است.
 
نماینده عالی دولت در گیلان بر لزوم حذف کامل  بروکراسی اداری و روان سازی صادرات تأکید کرد و افزود : امسال باید بخش‌های گمرک، بندر، قرنطینه‌ی محصولات کشاورزی، بهداشت و پایانه‌ها باید در فراهم سازی بستری بهتر برای افزایش صادرات گام های بیشتری  بردارند.
 
وی با بیان اینکه وجود  پنجره واحد تجارت فرامرزی در این بخش باید به صورت ملموس و دقیقتر اقدام کند گفت : با بررسی دقیق باید مشاهده شود که پنجره‌ی واحد چقدر توانسته مشکلات را کاهش دهد.
 
وی حضور مستمر دستگاه‌های قضایی و امنیتی در چنین کارگروه‌هایی را بسیار مثبت ارزیابی کرد و اظهار داشت : انشاء ا... با کمک تمامی بخش‌های قضایی، نظامی، انتظامی، امنیتی و اجرایی در تحقق شعار امسال که از سوی رهبر معظم انقلاب به نام اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال نام گذاری شده است بیش از گذشته موفق عمل شود.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : استاندار،صادرات،افزایش،گیلان،

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است