فرماندار اعلام کرد:

رودسر رتبه نخست تولید فندق و گل گاوزبان را داراست

گیلان 24 و نشریه واکنش: فرماندار رودسر در دیدار با اعضای سازمان مردم نهاد علمي وفرهنگی پیشگامان گره گوابر اشکورات گفت : با توجه به هدف این مجموعه که عمران و آبادانی منطقه است باید سعی شود کارهای انجام شده مختص یک روستا نباشد .

 

امیر جانبازی یاد آور شد: ما در تولید محصولاتی مانند فندق و گل گاوزبان دارای رتبه یک کشوری هستیم و از ظرفیت بالایی در جهت توسعه وگسترش آنها برخورداریم که ضروری است در این راستا با برنامه ریزی کارهای بیشتری انجام شود. .
وی با اشاره  به برگزاری جشنواره بازی های بومی ،محلی منطقه  افزود : برگزاری اين نوع مراسم با معرفي ظرفیت ها و پتانسیل های بسیار بالای منطقه اشکورات در زمينه هاي مختلف گردشگري و كشاورزي و محصولات خاص منطقه همچون فندق ،گل گاوزبان و ...  ، مي تواند ضمن فراهم سازي شرايط بسط و توسعه صنعت گردشگری و كشاورزي منطقه ، موجبات توليد اشتغال بيشتر و تحقق سياستهاي اقتصاد مقاومتي در منطقه را فراهم سازد شهرستان رودسر
. به گزارش روابط عمومی فرمانداری، جانبازی با اشاره به لزوم استقرار صنایع تبدیلی محصولات کشاورزی در منطقه  گفت : در زمینه محصولاتي چون  فندق و گل گاو زبان صنایع تبدیلی و فرآوری آن کارهای بسیار زیادی انجام شده است .
وی ادامه داد : برای شناساندن محصولات کشاورزی منطقه باید نماد محصولاتی چون فندق و گل گاوزبان را در میادین شهرها نصب  و از این طریق هویت منطقه را به گردشگران معرفی کنیم. .
فرماندار شهرستان رودسر در خصوص مشکلات مربوط به جاده زیاز - شوک افزود : یکی از مهمترین معضلات این منطقه رفت و آمد ماشین آلات سنگین مربوط به حمل سیمان از کارخانه سیمان دیلمان است که موجب تخریب جاده اين مسیر شده است. در این خصوص پیگیری های بسیار زیادی صورت گرفته و با توجه به بازدید استاندار محترم از منطقه بازسازی مسیر زیاز به شوک در دستور کار قرار دارد و به زودي عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد
شرکت حداکثری در انتخابات هدف نهایی است .
فرماندار شهرستان رودسر  به برگزاری دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در 29 اردیبهشت ماه سال جاری اشاره کرد و گفت : هدف همه ما به عنوان مجریان برگزاری انتخابات جلب مشارکت حداکثری مردم در انتخابات آتی می باشد و باید سعی و تلاش نمائیم تا با برنامه ریزی درست شاهد حضور پرشور مردم باشیم .  
وی در بخش دیگری از سخنانش به بیان توصیه های مقام معظم رهبری درباره اجرای انتخابات پرداخت و مواردی چون برگزاری انتخابات براساس قوانین و مقررات ، تلاش در جهت ارتقاء امنیت انتخابات و جلب مشارکت حداکثری مردم را از تأکیدات مدام معظم له عنوان نمود ..
وی تصریح کرد : خدا را شاکریم که کشور ما یکی از امن ترین کشورهای دنیاست و با حضور پرشور و مشارکت عمومی بالا تلاش خواهیم کرد تا تداوم امنیت کشور خود را تضمین نمائیم .
فرماندار رودسر به پیشرفت فیزیکی بيش از 52 درصدی پروژه سد پلرود اشاره کرد و افزود : انحراف آب به تونل انحرافی صورت گرفته و جاده دسترسی به اشکورات از سمت روستای طاهر سرا در حال احداث است وه طبق  برنامه ريزي  همزمان با آبگیری سد این جاده نیز به بهره برداري خواهد رسيد.
محمود رضایی  

منبع : گیلان 24

برچسب ها : رودسر،فرماندار،اشکورات،فندق،گل گاوزبان،رتبه اول، انتخابات،مشارکت حداکثری،

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است