با سات مارینا، ۳۱فروردین ۱۳۹۶ ساعت ۲:۴۷

گردشگری دریایی در گیلان توسعه می یابد

گیلان 24: مدیرکل اداره کل بنادر و دریانوردی گیلان گفت:با ایده ساخت مارینا در مجتمع بندری انزلی،گردشگری دریایی استان گیلان توسعه و سامان دهی می شود

حسین چراغی با اشاره به اینکه برنامه ریزی ها و مطالعات در سال ٩٤ برای توسعه گردشگری دریایی در استان گیلان منجر به ایده ساخت مارینا در سواحل استان شد،اظهار کرد:پیرو این برنامه تصمیم گرفتیم برای بالفعل کردن ظرفیت های توریستی و گردشگری دریایی نسبت به تجمیع اسکله های تفریحی بنادر استان گیلان و پیگیری برای ساخت مارینا،اقدام کنیم .
 
وی افزود:امروز خوشحالیم که ایده ساخت مارینا در سواحل و بنادر استان گیلان و استان های شمالی به یک الگوی قابل اجرا جهت توسعه گردشگری دریایی تبدیل شده است .
 
وی با اشاره به استقبال پرشور مسافرین و گردشگران نوروزی در راستای بازدید از بنادر و تجهیزات بندرگاه انزلی خاطرنشان کرد:با توجه به رشد سفرگردشگران نوروزی به استان گیلان،تعداد گردشگران دریایی نزدیک به ١٧ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافت.
 
مدیرکل اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان تصریح کرد:با توجه به اینکه اکثر روزهای نوروز هوا بارانی بود اما استقبال گردشگران دریایی از جاذبه‌های گردشگری دریایی همچون تالاب،کانال دسترسی و سواحل با ۱۷ درصد رشد نسبت به سال گذشته رو به رو بوده است .
 
چراغی با اشاره به اقدامات اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان خاطر نشان کرد:از آن جایی که مالکیت کلیه تعاونی‌ها و اسکله‌های تفریحی برعهده اداره کل بنادر و دریانوردی نیست؛این اداره کل تنها توانسته است ازطریق هشدارها، اعلامیه‌های ایمنی، بازدید و بازرسی از قایق‌های تفریحی، ساماندهی قایق‌های تفریحی به رنگ ـ پلاک مشخص و ایمنی اسکله‌ ها را ارتقا دهد .
 
وی یادآور شد:ایمن‌سازی مسیرهای پرتردد در تالاب و کانال از طریق نصب بویه ها و لایروبی مناطق کم‌عمق،تهیه و توزیع بروشورهای ایمنی در سطح استان،استقرارایستگاه سفرهای دریایی در مجاورت درب اصلی بندر و راهنمایی گردشگران برای استفاده از قایق‌ها و تعاونی‌های ایمن، نصب بنر، استند، تابلو، بیلبورد ایمنی و هشدار ایمنی دریایی در سراسر استان گیلان بویژه شهرهای ساحلی از دیگر اقدامات این اداره کل برای جذب گردشگران دریایی بوده است .
 
مدیر کل اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان در پایان با اشاره به برنامه استان برای رشد گردشگری در سال ٩٦ گفت: اداره کل بنادر و دریانوردی گیلان برای توسعه و جذب گردشگری دریایی در سال جدید برنامه ریزی هایی همچون تجمیع ایستگاه های قایقرانی، ایمن کردن کلیه شناورها و قایق‌های تفریحی در یک مجتمع تفریحی و پیگیری برای ساخت اولین و بزرگترین مارینا شمال کشور در شهر انزلی بعنوان مهد و خواستگاه گردشگری دریایی شمال کشور انجام داده است.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : گیلان،گردشگری،دریایی، مارینا، مدیر کل،

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است