برای سال 1396 ۳۱فروردین ۱۳۹۶ ساعت ۲:۲۴

ارتباط با صنعت اولویت دانشگاه آزاد گیلان است

گیلان 24 و نشریه ی واکنش: ایجاد ارتباط بین دانشگاه و دستگاههای صنعتي و اجرایی از اولویت های دانشگاه در سال جدید است.

به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان، در راستای برگزاری دهمين كنفرانس بين المللي اقتصاد مديريت حسابداري در دانشگاه آزاد اسلامي رشت، مدیر کل اقتصاد و دارایی استان گیلان با رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان دیدار کرد.
دکتر علیرضا امیرتیموری دبیر هیأت امناء و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان،ضمن تشکر از حضور مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان و هیأت همراه در دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی در رویکردی نو طی چهار سال اخیر، الحاق به دانشگاههای نسل سوم را در دستور کار قرار داده است و در راستای عملیاتی کردن شعار اقتصاد مقاومتی ، اقتصاد دانش بنیان را در دستور کار قرار داده است که زیربنای اقتصاد مقاومتی است.
وی ادامه داد: ایجاد ارتباط بین دانشگاه و دستگاههای صنعتي و اجرایی از اولویت های دانشگاه در سال جدید بوده لذا دانشگاه آزاد اسلامی در رسالت جدید خود آمادگی ارتباط تنگاتنگ با دستگاههای غیر دانشگاهی را دارد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان با برشمردن برنامه های دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان در سال جاری تولید گیاهان دارویی و استخراج عصاره و اسانس از آنها را از جمله کارهای اولویت دار دانست و ادامه داد: دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان با داشتن دانش فنی استخراج عرقیات و اسانس از گیاهان داروئی بومی استان و راه اندازی سامانه آن، در جهت تولید گیاهان دارویی سازگار با اقلیم منطقه در سال جاری اقدام خواهد کرد.
دکتر امیرتیموری راه اندازی شهرک شفا را از اولویت های بعدی استان دانست و اظهار کرد: در حال حاضر دو واحد دانشگاهی لاهیجان و آستارا در استان گیلان آمادگی راه اندازی شهرک فناوری آزاد را داشته و چند واحد دانشگاهی دیگر نیز در این خصوص اعلام آمادگی نموده اند.
این مقام مسئول تصریح کرد: با توجه به اينكه بسیاری از پروژه های دستگاههاي استان به صورت  نیمه تمام رها شده است، دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان با داشتن ظرفیت و پتانسیل های زیاد دانشجویی در تحصیلات تکمیلی می تواند با دریافت سفارش و اولویت های تحقیقاتی دستگاههای اجرایی استان در جهت رفع مشکلات در استان و به سامان رساندن پروژه هاي نا تمام بخشهاي دولتي و غيردولتي در پي كمك رساني به دولت باشد.
 همچنین در ادامه این نشست، مدیرکل امور اقتصادی و دارایی با اشاره به تاثیر انتقال تجربیات در ارائه طرح های سرمایه گذاری به سرمایه گذاران گفت: باید یقین داشت در هر مطالعه ای برای ارائه به سرمایه گذار باید نوآوری و خلاقیت وجود داشته باشد.
منصور مولایی پور افزود: از سوی دیگر باید گروه ها و موسساتی که در حوزه جمع آوری و ارائه اطلاعات درباره طرح های سرمایه گذاری فعالیت دارند با عرضه توانمندی های خود، سایر دستگاهها را دراین امر یاری کنند.
وی با اشاره به فعالیت بیش از دو هزار و 600 بنگاه فعال صنعتی در استان که پایین تر از توان ظرفیتی خود در حال فعالیت هستند اظهار کرد: باید برای افزایش توانایی این بنگاه ها و همینطور تکمیل یک هزار و 200 پروزه نیمه تمام طرح های سرمایه گذاری ارائه کرد اما تنظیم و تهیه طرح های فوق نیازمند ارائه اطلاعات درستی از طرح ها است.
نائب رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری خارجی استان ضمن تشکر از ایجاد بستر مناسب همکاری های فی مابین توسط رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان خاطر نشان کرد:  بستر لازم در دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان وجود داشته و با توجه به ظرفیت های مناسب در این دانشگاه زمینه های فعالیت مشترک بین دانشگاه آزاد اسلامی و امور اقتصادی و دارایی استان وجود خواهد داشت.
مولائی پور با استقبال از فعالیت بخش خصوصی در حوزه جمع آوری اطلاعات و بررسی و ارائه طرح های سرمایه گذاری خواستار همکاری و حضور پررنگ تر این موسسات و شرکت ها در استان گیلان شد.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : دانشگاه آزاد، گیلان، صنعت،ارتباط، امیرتیموری، کنفرانس،بین المللی،

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است