فرماندار خبر داد، ۳۱فروردین ۱۳۹۶ ساعت ۲:۱۹

حاشیه تالاب استیل استارا پاکسازی می شود

گیلان 24 و نشریه واکنش: فرماندار شهرستان مرزی آستارا از پاکسازی حاشیه تالاب استیل این شهرستان خبر داد.
یونس رنجکش گفت: همزمان با روز زمین پاک حاشیه تالاب استیل شهرستان آستارا توسط مردم و سازمانهای مردم نهاد زیست محیطی و با همکاری فرمانداری و دستگاه های اجرایی این شهرستان پاکسازی خواهد شد.
وی افزود: این همایش صبح روز جمعه اول اردیبهشت ماه برگزار می شود و علاقمندان به شرکت در این حرکت نمادین می توانند با حضور در روستای عباس آباد در این مشارکت اجتماعی سهیم باشند.
وی گفت: توجه به محیط زیست و حفظ آن با رویکرد فرهنگ سازی ، جلب مشارکتهای اجتماعی در کنار بکارگیری سازمان های مردم نهاد از اولویت های برنامه  ریزی شده فرمانداری آستارا می باشد.
رنجکش ادامه داد: حفظ محیط زیست یک نگاه همگانی و مشارکت عمومی را می طلبد و همه باید در آن سهیم باشند
2
فرماندار بندر مرزی آستارا با اشاره به اهمیت جمع آوری اطلاعات شهرستان در حوزه های مختلف از تدوین اطلس پدافند غیرعامل این شهرستان خبر داد.  
یونس رنجکش در شورای پدافند غیرعامل شهرستان مرزی بندر آستارا که با حضور مدیرکل پدافند غیرعامل استان گیلان در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد، اظهار کرد: جمع آوری اطلاعات ادارات مختلف نیز در حوزه برنامه ریزی بسیار مهم و حائز اهمیت است.  
وی با بیان اینکه اطلس پدافند غیرعامل شهرستان نیز در حال تدوین است، افزود: اطلاعات کامل مورد نیاز این اطلس باید با در نظر گرفتن تمهیدات، فرصت ها و چالش های سازمان و یا اداره مربوطه و با ارائه راهکارهای پیشنهادی، تا پایان اردیبهشت ماه سالجاری به فرمانداری ابلاغ گردد.  
وی با تأکید بر اینکه روسا باید برنامه های مهم و کارشناسی شده زیر مجموعه خود را به ترتیب اولویت ها، در ابتدای سال تدوین و در طول سال اجرایی نمایند، توضیح داد: با ظرفیت های موجود در سطح شهرستان، قادر هستیم در مقابل تهدیدات احتمالی بایستیم.  
فرماندار آستارا نیز در این جلسه با تاکید بر توجه جدی به مباحث بدافند غیر عامل گفت: با اجرای پدافند غیرعامل می توان از وارد شدن خسارات مالی به تجهیزات و تاسیسات حساس نظامی و غیرنظامی و تلفات انسانی جلوگیری کرد یا میزان خسارات و تلفات را کاهش داد.
یونس رنجکش اضافه کرد: رویکرد پدافند غیر عامل فراگیر کردن آموزش به مردم با هدف آگاه سازی آنها از خطرات و تهدیدات طبیعی و غیر طبیعی است.
وی آموزش های مردم محور را از مهمترین برنامه های شورای پدافند غیرعامل شهرستان برشمرد و خاطر نشان کرد: از حضور و فعالیت تشکل های مردم نهاد نیز در شهرستان حمایت می شود، زیرا که در آموزش و تحقق اهداف پدافند غیر عامل نقش تأثیرگذاری را دارند و از رسانه های شهرستان در این زمینه دعوت به همکاری کرد.
وی ضمن اشاره به ظرفیت های مختلف در آستارا در زمینه برگزاری همایش ها و جشنواره های ملی از آمادگی  فرمانداری آستارا  برای برگزاری همایش ملی پدافند غیرعامل در حوزه «مردم محور» و  با مشارکت  دانشگاه های شهرستان در سال جاری خبر داد.
فرماندار آستارا همچنین به برگزاری دوره های مختلف آموزشی برای کارکنان دستگاههای اجرایی با موضوع پدافند غیرعامل در این شهرستان اشاره کرد و خواستار برنامه ریزی دستگاههای اجرایی در این زمینه شد

منبع : گیلان 24

برچسب ها : فرماندار،استارا،استیل ، پاکسازی،

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است